Mladí mají mít svou „Ulici“: Nova chystá denní seriál s neherci Praha - den & noc

Vztahový seriál se bude vysílat denně od pondělí do pátku na druhém programu Novy.

Česká seriálová novinka vzniká podle německého předobrazu

Česká seriálová novinka vzniká podle německého předobrazu

Sedmnáct roků po startu Ulice připravuje televize Nova další seriál, který se má vysílat každý všední den. Chystanou novinkou bude formát Praha – den & noc, který vzniká podle německého předobrazu Berlin – Tag & Nacht, vysílaného už od roku 2011. Tuzemská varianta se vyrábí ve spolupráci s produkční společností Joy Department. Vysílat se bude na nedávno rebrandovaném kanálu Nova Fun, tedy druhém programu Novy, a to od pondělí do pátku, každý den jedna epizoda se stopáží kolem 45 minut. „Konkrétní start vysílání bude upřesněn,“ uvádí Nova s tím, že nasazení přijde „už brzy“. Nová série bude k dispozici i v placené videotéce Voyo.

„Divákům realisticky ukáže, jak žije skupina mladých lidí ve velkém bytě v centru Prahy,“ představuje televize Nova svou novinku. „Jeho obyvatelé řeší své každodenní radosti, starosti, lásky i zklamání stejně jako většina ostatních lidí. Vyvíjejí se mezi nimi i nejrůznější vztahy – přátelství, láska, ale také intriky, nebo dokonce nenávist. Projekt je z produkčního hlediska výjimečný zejména proto, že všechny role v něm jsou obsazeny výhradně neherci, kteří mají nulové zkušenosti s vystupováním před kamerou.“

„Netradičnost formátu podtrhuje jen schematický a zjednodušený scénář, který dopředu nastiňuje pouze hlavní dějové linky, ale samotné dialogy a interakce už nechává na aktérech. Situace na place tedy připomíná přímý přenos a posuny v ději jsou často překvapením nejen pro diváky, ale i pro samotný štáb, vše umocňují zcela minimální zásahy v podobě střihu mezi jednotlivými obrazy,“ popisuje televize Nova.

„Podobný formát na domácích televizních obrazovkách dosud chyběl a pevně věřím, že dokážeme divákům zprostředkovat veškeré emoce, kterých podle mého názoru bude při natáčení více než dost. Zároveň to pro všechny bude zcela nový zážitek. Nejen pro fanoušky u televizí, ale bezesporu i pro nás za kamerou,“ říká Vít Pokorný, kreativní producent projektu z Joy Department. „Navíc bychom rádi ukázali, že v novém balení mohou být denní vztahové seriály atraktivní i pro mladé publikum.“

Zatím jediným denním seriálem na českých obrazovkách je zmíněná Ulice, s níž televize Nova přišla na podzim 2005 a která se stále drží na obrazovce. Vysílá se před večerními zprávami od pondělí do pátku na hlavním kanálu Novy. Momentálně má přes 4.200 dílů a v průměru kolem milionu diváků.

Sdílejte