Mluvčí Lagronová se vrací k ministru Zaorálkovi

  • ČTK
  • 05. 11. 2019 00:00
Michaela Lagronová

Michaela Lagronová

Novou mluvčí a vedoucí tiskového oddělení ministerstva kultury se stala Michaela Lagronová, která byla v minulosti mluvčí třeba ministerstev zahraničí a školství nebo Letiště Praha. Jako mluvčí nahradila Marthu Häckl, která byla z této pozice odvolána ke konci srpna. Tiskové oddělení ministerstva Lagronová povede po Janu Chmelíčkovi, který se jako ředitel kanceláře ministra ujal práce dočasně.

Lagronová se po necelých dvou letech vrací jako mluvčí na ministerstvo řízené Lubomírem Zaorálkem (ČSSD). Mluvčí ministerstva zahraničí vedeného Zaorálkem se stala v listopadu 2014 a zůstala jí i po předloňském prosinci, kdy Zaorálek jako šéf diplomacie skončil. Do funkce ministra kultury Zaorálek nastoupil letos na konci srpna.

Mluvčí a ředitelkou tiskového odboru ministerstva zahraničí byla Lagronová do přelomu loňského a letošního roku. Na ministerstvo kultury přichází ze státní Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP), kde měla na starosti vnější vztahy a marketing.

V minulosti Lagronová pracovala téměř pět let ve skupině Český Aeroholding, která zastřešovala společnosti Letiště Praha a České aerolinie. Působila také jako mluvčí petrochemické skupiny Unipetrol, ve zpravodajsko-publicistické televizi Z1 jako dramaturg diskusních pořadů nebo v redakci zpravodajství a publicistiky České televize, kde v letech 1998 až 2001 kariéru začínala.

Vystudovala obor mezinárodní teritoriální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a marketing a sociální komunikaci na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.