Chystáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Chcete v něm ukázat svou agenturu? Přidejte se.

Mluvčí roku 2018 je Němečková z Prazdroje

Obnovená soutěž navázala na výroční ocenění mluvčích naposled udělované v roce 2011.

Zleva Petr Langer za PR Klub, Jitka Němečková, Lucie Dosedělová, Jiří Fröhlich. Foto: APRA

Zleva Petr Langer za PR Klub, Jitka Němečková, Lucie Dosedělová, Jiří Fröhlich. Foto: APRA

Mluvčí roku 2018 byla zvolena Jitka Němečková z Plzeňského Prazdroje. Ocenění obdržela během čtvrtečního galavečera v pražském Aureole, kde se zároveň vyhlašovaly výroční České ceny za PR. Němečková ve finále předčila ostatní čtyři finalisty, jimiž byli (v abecedním pořadí) mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová, mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich, mluvčí Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy Martin Kavka a mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Porota udělila Zvláštní poděkování Vendule Matějů, mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje, za přispění k budování dobrého jména oboru tiskových mluvčích záchranou lidského života.

Soutěž navazuje na zatím poslední ročník v roce 2011, společně ji organizují Asociace public relations agentur (APRA) a PR Klub. Letos se v ní sešlo celkem 28 nominací od novinářů a expertů na PR. Porota byla složená z odborníků s dlouholetou praxí v oboru public relations a médií, a to jak na straně zadavatelů a PR agentur, tak z řad šéfredaktorů a zkušených redaktorů. Porotci se v rámci hodnocení zaměřili zejména na pozitivní změny ve vnímání komunikace organizací, které nominovaní reprezentují, a také na jejich osobní vnímání práce mluvčího a pohled na jeho roli v rámci organizace a jejích cílů.