Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Mluvčí rozhlasu Krásenská končí

Ve funkci ve veřejnoprávním rádiu vydržela osm měsíců.

Mluvčí rozhlasu Tereza Krásenská. Foto: Khalil Baalbaki

Mluvčí rozhlasu Tereza Krásenská. Foto: Khalil Baalbaki

Mluvčí Českého rozhlasu Tereza Krásenská končí oficiálně k 31. srpnu ve své funkci. Dohodla se na tom s vedením veřejnoprávního rádia poté, co byla v minulém týdnu jednou z obviněných v souvislosti se zakázkou na pražském magistrátu, kde dřív působila jako ředitelka odboru komunikace. Za rozhlas mluvila od ledna.

„Tuto variantu jsem si sama zvolila, protože nechci, aby případ měl jakýkoliv dopad na dobré jméno Českého rozhlasu,“ citovala Krásenskou Kateřina Moravcová, dosavadní vedoucí oddělení komunikace, která bude do odvolání bude zastupující tiskovou mluvčí.

„Případ nemá jakoukoliv souvislost s Českým rozhlasem a Český rozhlas ctí presumpci neviny,“ předeslala instituce.