“Zabíjet značky je dobré,” pravil v pátek na Marketing Festivalu Mark Ritson mimo jiné. Než bude možné jeho přednášku zakoupit na webu akce, doporučujeme jeho vystoupení z března a z října 2018 či z léta 2017 – v něčem stejná, v něčem podrobnější – i jeho starší pohled na sociální sítě.

Mluvčí TOP 09 bude Brandtová, vystřídá Hnáta

Lenka Brandtová

Lenka Brandtová. Repro: LinkedIn

Mluvčí politické strany TOP 09 bude od pondělí 21. května Lenka Brandtová. Letos pár měsíců dělala PR manažerku šperkařství Alo, do konce loňska byla dva roky mluvčí vydavatelství Vltava Labe Media, předtím zhruba stejně dlouho mluvčí Státního fondu životního prostředí. Pracovala i na ministerstvech kultury a pro místní rozvoj. Ve funkci v TOP 09 vystřídá Jakuba Hnáta.

TOP 09 vznikla v červnu 2009 z iniciativy Miroslava Kalouska, někdejšího předsedy KDU-ČSL. Prvním předsedou strany se stal Karel Schwarzenberg, kterého v roce 2015 vystřídal Kalousek a loni na podzim se stal lídrem Jiří Pospíšil. Ve vládě byla “topka” v letech 2010 až 2013, od té doby je v opozici. Po loňských volbách má v poslanecké sněmovně sedm zástupců, v senátním klubu Starostové a nezávislí působí celkem sedm senátorů, kteří byli zvoleni za TOP 09 nebo s její podporou.