Sněmovna pátrá, kdo vynesl záznam z neveřejného říjnového semináře o České televizi, píšou Seznam Zprávy, v podezření jsou poslanci ANO. Záznam posléze ve dvou dílech na YouTube zveřejnil Luboš Xaver Veselý, externí moderátor Českého rozhlasu, zde první a zde druhý díl.

Mluvčí TOP 09 bude Brandtová, vystřídá Hnáta

Lenka Brandtová

Lenka Brandtová. Repro: LinkedIn

Mluvčí politické strany TOP 09 bude od pondělí 21. května Lenka Brandtová. Letos pár měsíců dělala PR manažerku šperkařství Alo, do konce loňska byla dva roky mluvčí vydavatelství Vltava Labe Media, předtím zhruba stejně dlouho mluvčí Státního fondu životního prostředí. Pracovala i na ministerstvech kultury a pro místní rozvoj. Ve funkci v TOP 09 vystřídá Jakuba Hnáta.

TOP 09 vznikla v červnu 2009 z iniciativy Miroslava Kalouska, někdejšího předsedy KDU-ČSL. Prvním předsedou strany se stal Karel Schwarzenberg, kterého v roce 2015 vystřídal Kalousek a loni na podzim se stal lídrem Jiří Pospíšil. Ve vládě byla „topka“ v letech 2010 až 2013, od té doby je v opozici. Po loňských volbách má v poslanecké sněmovně sedm zástupců, v senátním klubu Starostové a nezávislí působí celkem sedm senátorů, kteří byli zvoleni za TOP 09 nebo s její podporou.