Seznam Zprávy se uvedly v nové podobě. Web chce posílit investigativu, sekci o byznysukomentáře. „V internetovém prostředí chceme být tím, čím bývaly ve zlaté éře tradiční, nezávislé noviny,“ prohlašuje šéfredaktor Jiří Kubík. V redakci dělá přes 70 lidí, včetně externistů. 

Mluvčí vlády bude Adamcová ze Sama doma

Jana Adamcová jako moderátorka Sama doma. Foto: Česká televize

Jana Adamcová jako moderátorka Sama doma. Foto: Česká televize

Novou mluvčí koaliční vlády ANO a ČSSD bude od března moderátorka Jana Adamcová, ve funkci vystřídá Petru Doležalovou. Napsal to dnes deník Blesk, kterému to potvrdila Adamcová a tiskové oddělení kabinetu. „Paní Adamcová se stane mluvčí vlády. Jmenována do funkce by měla být 4. března,“ uvedla vedoucí tiskového odboru kabinetu Vanesa Šandová.

Doležalová byla mluvčí kabinetu od loňského června a nahradila Barboru Peterovou, která za první Babišův kabinet mluvila od jeho vzniku v prosinci 2017. Adamcová začínala jako moderátorka Sportovních novin v televizi Nova, ještě pod dívčím příjmením Nováková, v roce 2006 se vdala za režiséra Jiřího Adamce. Před dvěma lety se stala moderátorkou pořadu České televize Sama doma. Moderuje jeho brněnské vydání.