Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Mluvčím cestovky Blue Style Nekvapil ze Sedmičky

Václav Nekvapil

Václav Nekvapil

Novým mluvčím cestovní kanceláře Blue Style, specializující se na letecké dovolené, se stal Václav Nekvapil, dosavadní redaktor týdeníku Sedmička vydavatelství Empresa Media. Ve funkci střídá Františka Vorla, který na vlastní žádost odešel do akciové společnosti Nemocnice České Budějovice. Nekvapil byl v médiích patnáct let, mimo jiné v deníku Aha!, kromě toho napsal 19 knih.

Do Blue Style přichází v roce, kdy si cestovní kancelář připomene 20 let své existence. „Od změny na postu tiskového mluvčího si slibujeme větší progresi na poli komunikace s médii. Věříme, že se nám díky tomu podaří zpřístupnit atraktivní témata z oblasti cestovního ruchu širšímu okruhu potencionálních klientů,“ uvedla obchodní ředitelka cestovní kanceláře Lenka Pátek.