Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Mluvčím roku Polák z Metrostavu

  • ČTK
  • 28. 05. 2014 21:38

Absolutním vítězem soutěže Mluvčí roku 2013 se stal František Polák ze stavební společnosti Metrostav. Od poroty současně získal zvláštní ocenění za mimořádný výkon v loňském roce za komunikaci k pražskému tunelu Blanka. Cenu Anny Veverkové, jak je nově přejmenována kategorie Síň slávy, převzal mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben. Pořadatelé ocenění předali ve středu odpoledne v rezidenci primátora Prahy.

Letos poprvé byly oceněny osobnosti také za jednotlivé regiony. Byli mezi nimi mluvčí Krkonošského národního parku Radek Drahný, mluvčí Statutárního města Kladno Vilém Frček, mluvčí hasičů v Pardubickém kraji Vendula Horáková, mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Egon Havrlant, mluvčí hasičů v Karlovarském kraji Martin Kasal, za hlavní město Ladislav Kříž z ČEZ, v Jihomoravském kraji mluvčí Nejvyššího soudu Petr Knötig, mluvčí Jihlavy Radek Tulis, mluvčí automobilky Hyundai Petr Vaněk, Petr Samec z Budějovického Budvaru, mluvčí Libereckého kraje Jiří Langer, mluvčí Děčína Markéta Lakomá, policejní mluvčí Zlínského kraje Jana Macalíková a Jiří Mareček, který působil v Plzeňském Prazdroji a poté v Tesku.

Soutěž Mluvčí roku pořádá Český klub mluvčích a Komora public relations. Cena je každoročně udělována jednotlivci, který je v profesním postavení tiskového mluvčího nebo přímo odpovídá za mediální komunikaci a vytváření mediálního obrazu. Zvláštní ocenění dnes rovněž převzal duchovní otec ceny Karel Frič.