Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

MMS Digital přebírá síť prodejen Sam73, spojí ji s UrbanStore.cz

Prodejny Sam73 poslouží jako výdejny pro e-shop UrbanStore.cz

Prodejny Sam73 poslouží jako výdejny pro e-shop UrbanStore.cz

Společnost MMS Digital, jež zastřešuje online projekty skupiny regionálních rádií Media Bohemia Daniela Sedláčka a Jana Neumana, převzala spolu s firmou Prague Store CZ Miroslava Koláře síť prodejen a e-shop s původní českou módou a doplňky Sam73. Kladenskou firmu Sam73 Apparel si rozdělily napůl. Původními vlastníky byli Pavel a Simona Paulišinovi. E-shop UrbanStore.cz, který MMS Digital provozuje, tak získal přístup do sítě víc než 80 kamenných prodejen Sam73, které chce využít jako výdejní místa. UrbanStore má zatím prodejny v Praze na Vaclavskem náměstí a v Brně na náměstí Svobody.

Značka Sam73 působí na trhu od roku 2004 a nabízí oblečení pro sport a volný čas od českých návrhářů. Noví vlastníci ji chtějí primárně rozvíjet jako původní českou značku módního oblečení. Sam73 loni realizoval obrat přes 263 milionů Kč (ztráta v roce 2015 činila 23 milionů), v příštím roce očekávají jeho noví majitelé souhrnné tržby UrbanStore.cz a Sam73 přes 600 milionů Kč.

„Převzetím Sam73 jsme vedle samotné sítě prodejen a značky získali zázemí pro e-shop UrbanStore.cz. Toto spojení může být pro obě značky prospěšné. MMS Digital následuje mezinárodní trend, kdy úspěšné e-commerce projekty expandují mimo internet a přebírají klasické kamenné prodejny. Sedm z deseti největších internetových obchodů v Anglii provozuje vlastní sítě prodejen,“ tvrdí Sedláček.

„Vedle zkušeností s rozvojem sítě obchodů se sportovní módou disponujeme i know-how z velkoobchodu a z budování sportovního brandu, které jsme získali během distribuce značky O’Neill. Převzetí Sam73 je tedy určitým vyústěním, kdy posilujeme svou pozici cestou takzvané vertikální koncentrace. Známe český trh a preference českého zákazníka, značku Sam73 dokážeme nasměrovat k tomu, aby se zařadila mezi největší české producenty volnočasového sportovního zboží,“ věří obchodní ředitel Prague Store CZ Pavel Hynek.