Mňam TV přidá nové pořady, web i časopis

Mňam TV odešla z terestriky a přechází komplet na vlastní výrobu pořadů. Přidat chce nové kanály Kutil TV, Mudr TV, Trhák TV a stále slibuje zpravodajskou Z24, představenou už loni.

Studio Mňam TV v Podkovářské. Znáte dřív jako místo eventů Médiáře

Studio Mňam TV v Podkovářské. Znáte dřív jako místo eventů Médiáře

Od pátku 10. března bude mít televize Mňam TV inovované programové schéma. Přibudou novinky v podobě šesti show, které se budou vysílat denně mezi 16. a 17. hodinou. Budou to Chlap za plotnouMartinem Polačkem, Tetovaný chefMarkem Pavalou, Sladká AdieAdélou Suchomelovou, Veget s KlárkouKlárou Hájkovou, Láďův Orient ExpressLáďou DvořákemLukovo spokojídloLukem Grunshawem.

Sladká Adie

Sladká Adie

 

Tetovaný šéf

Tetovaný šéf

 

Veget s Klárkou

Veget s Klárkou

 

Láďův Orient Express

Láďův Orient Express

 

Lukovo spokojídlo

Lukovo spokojídlo

 

Chlap za plotnou

Chlap za plotnou

Každý z dílů bude mít dvacet minut, podvečerní hodina tak nabídne denně tři premiéry. Ročně tak má jít o 300 hodin původního obsahu. Na setkání v sídle v Podkovářské ulici na Praze 9 (mimochodem přesně tam, kde do února sídlil Médiář) to řekl Pál Milkovics, generální ředitel S&P Broadcasting, která provozování Mňam TV nedávno převzala. Jak řekl Médiáři, stanice má nachystaný také další natočený a ještě nevysílaný obsah, čili denně by diváci měli vidět až dvě hodiny premiér. Většinu vysílání pak budou tvořit jeho opakované reprízy.

Výkonná ředitelka Mňam TV Naďa Fidrmucová a novinky ve vysílání

Manažerka Mňam TV Naďa Fidrmucová a novinky ve vysílání

Obsah Mňam TV tak přechází kompletně do vlastní produkce. Stanice tak rezignovala na kupované zahraniční série, třeba s Jamie Oliverem či Gordonem Ramsayem. To, že televize zcela přejde na vlastní pořady, znamená, že je bude moci distribuovat i na webu, což v případě zahraniční akvizice podle Milkovicse nebylo možné. Televize zaměřená na vaření rozšíří svůj záběr také o web. Web iMňam.cz má odstartovat koncem března. Kromě živého televizního vysílání a archivu odvysílaných pořadů má nabízet zkrácené verze jednotlivých show, dlouhé 2 až 3 minuty. Ještě kratší sestřihy pak Mňam TV chystá pro sociální sítě.

Sesterská Mňau TV mírně pozmění grafiku, prohloubit má své zaměření pro dětské diváky a jejich maminky.

Časopis zasílaný grátis

Pod značkou Mňam přibude take magazín tištěný na papíře, který má vycházet od dubna, jako měsíčník a bude pro všechny ty, kdo se přihlásí k jeho odběru, zdarma. Milkovics s týmem plánuje, že první číslo vyjde v nákladu minimálně 10.000 výtisků, letos se chce dostat ideálně na 50.000 až 60.000 výtisků.

Tři nové televizní kanály

Samotné televizní vysílání S&P Broadcasting pak doznalo změn v tom, že Mňam TV odešla s koncem února z pozemních vysílacích sítí a od března se přesunula na satelit Skylink do základního balíčku, od podzimu už je taky na kabelu (UPC), vysílá i v nabídce přes internetovou přípojku (O2 TV). Terestrické vysílání v DVB-T je sice nejrozšířenějším způsobem příjmu televize v Česku, pro provozovatele ale zároveň nejdražším. V plánuje je také posílit distribuci na Slovensku, Mňam TV by tam měla vstoupit do nabídky operátora Orange.

Na satelitu, kabelu a v IPTV mají ještě letos podle Pála Milkovicse odstartovat tři nové stanice S&P Broadcasting, a sice Kutil TV, Mudr TV a Trhák TV - Kutil TV prý ještě před létem, ostatní dvě na podzim. Kutil TV slibuje „praktické rady jak na dům a zahradu“. Mudr TV bude o zdraví a životním stylu. Trhák TV by měl přinést prodejní nabídky - nejen klasický teleshopping, ale delší prezentace firem, klientům je televize připravena poskytnout k natáčení své studio.

„Všechny nové kanály vznikly z myšlenky vytvořit portfolio úzce specializovaných televizních kanálů,“ podotkl Milkovics. Ten už loni v létě sliboval nový zpravodajský kanál Z24, se startem na podzim 2016. Dosud nevysílá, nicméně Milkovics tento týden oznámil, že novou postavu v projektu je mediální matador Vladimír Železný. Novinářům teď Milkovics řekl, že Železný by se měl ukázat na speciální tiskové konferenci k Z24, a to ještě v březnu.