Na vysokoškoláky a absolventy cílí 3. ročník akce Nakafe, jež proběhne 25. dubna v Praze, Brně a Frýdku-Místku. Šestnáct členů Asociace komunikačních agentur (AKA) otevře brány zájemcům v rámci akce, již loni navštívilo 500 zájemců o práci v komunikaci. Vstup je grátis, lze přijít od 17 či od 19 hodin. „Počet návštěvníků z loňska překonáme,“ předpokládá Marek Hlavica, výkonný šéf AKA.

Mňau TV zkušebně odstartovala

Stanice o zvířatech zahájila pilotní provoz 4. prosince, v půli měsíce má začít naostro.

Pál Milkovics na červnové tiskové konferenci Mňam TV. Foto: CE Media

Pál Milkovics na červnové tiskové konferenci Mňam TV. Foto: CE Media

Vedle Mňam TV vznikla Mňau TV. Firma CE Media dnes v Česku odstartovala svou druhou stanici, zaměřenou na kočky, psy, papoušky a další domácí zvířata. Stanice Mňau TV zahájil pilotní provoz, šíří se v celoplošné digitální síti 4 firmy Digital Broadcasting Radima Pařízka, dosáhne tak teoreticky až k 95 % obyvatel republiky.

Logo televizní stanice Mňau TV

Logo televizní stanice Mňau TV

„Program je nyní spuštěn ve zkušební fázi s krátkou upoutávkou, ve druhé polovině měsíce přejde na plné vysílání a bude zahájena distribuce,“ přiblížil šéf obou zmíněných stanic Pál Milkovics. Mňau TV představuje jako „jednoduchý koncept bez složitých programových formátů“, jako platforma, která má šířit příspěvky chovatelů, z mobilů či přenosných kamer.

Provoz Mňau TV má podle Milovicse zajišťovat „několik desítek pracovníků v synergii se sesterským kanálem Mňam TV“.