V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Möbelix umístí nový sklad a výdejní místo do olomouckého parku P3

Průmyslový park P3 Olomouc

Průmyslový park P3 Olomouc

Průmyslový park P3 Olomouc dostal nového nájemce – sklad a výdejnu zboží o rozloze 2.100 metrů čtverečních tam zřídí rakouský prodejce nábytku Möbelix. Jeho mateřská firma si už od developera P3 pronajímá sklady ve slovenské metropoli Bratislava a v bavorském Gottfriedingu.

V olomouckém parku poblíž dálnice D35  kromě Möbelixu fungují Kaufland, Trost Auto Service Technik, V-podlahy, Activa nebo Erreka Plast, která přímo v areálu vyrábí plastové komponenty pro nákladní vozy. Z logistických firem zde sídlí Raben Logistic, PPL a svůj terminál zde má globální logistický gigant DHL. Kaufland a taky Ahold mají blízko parku svá distribuční centra.

Celý areál P3 Olomouc je obsazený. „V roce 2018 se nám povedlo pronajmout všechny stávající budovy v parku. Zůstává nám možnost výstavby samostatně stojící haly o výměře 3.500 metrů čtverečních, kterou ušijeme uživateli přímo na míru,“ říká Tomáš Míček, ředitel P3 pro Česko.

Developer má v tuzemsku celkem 16 parků s celkovou pronajímatelnou plochou 1,2 milionu metrů čtverečních. Působí v 10 evropských zemích a zaměstnává 140 lidí.