Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Mobilní průvodce Arthur ukazuje památky a akce v rozšířené realitě

Arthur pracuje s rozšířenou realitou, do které promítá informace o nejbližších bodech zájmu

Arthur pracuje s rozšířenou realitou, do které promítá informace o nejbližších bodech zájmu

Aplikace Arthur od pražské firmy Vlapon Innovation Vladimíra Ponechala funguje jako interaktivní asistent při plánování výletů či poznávání nových míst. Pracuje s rozšířenou realitou, která zobrazí informace o nejbližších památkách či nabídku akcí, které se zrovna konají v okolí.

Pro zjištění, jaké zajímavosti se v okolí uživatele nacházejí, stačí zvednout telefon a spustit aplikaci. Arthur díky rozšířené realitě na obrazovce vyznačí, kterým směrem se vydat k nejbližším památkám či kulturním akcím. Každý bod zájmu navíc obsahuje soupis základních informací, jako je historie nebo adresa místa vyznačená na klasické dvojrozměrné mapě. K místům vzdáleným do 500 metrů uživatel může dojít i pomocí navigace v rozšířené realitě. Podobně funguje i funkce Co to je?, která umožňuje rychlé vyhledání informací o nejbližších stavbách. Uživateli stačí namířit telefon na příslušný objekt, spustit funkci a Arthur mu poskytne jeho podrobný popis.

Apka v současnosti nabízí informace o nejvýznamějších památkách po celém Česku, nejpropracovanější jsou však města, se kterými vývojářská firma spolupracuje, jako je Hradec Králové, Kutná Hora, Benešov, Mladá Boleslav a pražská část Vyšehrad. V těchto místech aplikace nabízí i pravidelně aktualizované informace o pořádaných akcích.

Arthur je k dispozici zdarma pro Android i iOS.