Mobilní průvodce Arthur ukazuje památky a akce v rozšířené realitě

Arthur pracuje s rozšířenou realitou, do které promítá informace o nejbližších bodech zájmu

Arthur pracuje s rozšířenou realitou, do které promítá informace o nejbližších bodech zájmu

Aplikace Arthur od pražské firmy Vlapon Innovation Vladimíra Ponechala funguje jako interaktivní asistent při plánování výletů či poznávání nových míst. Pracuje s rozšířenou realitou, která zobrazí informace o nejbližších památkách či nabídku akcí, které se zrovna konají v okolí.

Pro zjištění, jaké zajímavosti se v okolí uživatele nacházejí, stačí zvednout telefon a spustit aplikaci. Arthur díky rozšířené realitě na obrazovce vyznačí, kterým směrem se vydat k nejbližším památkám či kulturním akcím. Každý bod zájmu navíc obsahuje soupis základních informací, jako je historie nebo adresa místa vyznačená na klasické dvojrozměrné mapě. K místům vzdáleným do 500 metrů uživatel může dojít i pomocí navigace v rozšířené realitě. Podobně funguje i funkce Co to je?, která umožňuje rychlé vyhledání informací o nejbližších stavbách. Uživateli stačí namířit telefon na příslušný objekt, spustit funkci a Arthur mu poskytne jeho podrobný popis.

Apka v současnosti nabízí informace o nejvýznamějších památkách po celém Česku, nejpropracovanější jsou však města, se kterými vývojářská firma spolupracuje, jako je Hradec Králové, Kutná Hora, Benešov, Mladá Boleslav a pražská část Vyšehrad. V těchto místech aplikace nabízí i pravidelně aktualizované informace o pořádaných akcích.

Arthur je k dispozici zdarma pro Android i iOS.