Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Mocková v PR Asociace rozvoje trhu nemovitostí

Marie Mocková

Marie Mocková

Marie Mocková nastoupila začátkem ledna na pozici PR manažerky do Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), zájmovým spolkem lidí z nejrůznějších oblastí trhu nemovitostí. Přichází po čtyřletém působení v Hypoteční bance ze skupiny ČSOB, kde tři roky byla tiskovou mluvčí a poslední rok manažerkou marketingu. Předtím dělala pro firmy Veolia Voda, Continental nebo FCC.

V asociaci je Mocková je nově zodpovědná za veškeré její PR aktivity. Zajišťuje kontakt s médii, tiskové zprávy, diskusní setkání a zaměřuje se na aktivity určené odborné i laické veřejnosti. Jedním z hlavních úkolů je posílení vnímání asociace jako odborné platformy, která je schopná propojit, vysvětlit a okomentovat veškeré aspekty, týkající se nemovitostí – jak rezidenčních, tak kancelářských, průmyslových a logistických, přes financování nemovitostí, facility management, realitní a zprostředkovatelské služby, daňové a právní aspekty či investice do nemovitostí.