Moderátoři na home office: ČT24 začala se vstupy „z domácích studií“

Česká televize chce být průkopníkem práce z domova a zároveň tak vzdorovat koronaviru.

Moderátorka Marcela Augustová v prvním vstupu z "domácího studia"

Moderátorka Marcela Augustová v prvním vstupu z „domácího studia“. Repro: ČT24

Česká televize přichází pod tlakem koronavirové pandemie s novinkou. Tou jsou moderátorské vstupy „z domácích studií“. První takové moderování z domova bylo na zpravodajské stanici ČT24 vidět tento týden - v pondělí v pořadu Epicentrum, ve čtvrtek večer v relaci Události, komentáře.

„Já budu tady, ve studiu České televize, tak, jak ho znáte, ovšem ze svého domova, tedy domácího studia vás pozdraví a moderovat bude Marcela Augustová,“ informovala hned v úvodu čtvrteční relace moderátorka Jana Peroutková. „Vláda totiž vyzvala, ať ten, kdo může, pracuje z domova. ČT24 chce, aby tento apel byl vyslyšen, chce být v tomto směru průkopníkem.“

„Koronavirus je navíc nevyzpytatelný, je možné, že budeme část vysílání obstarávat tak, jako my dnes, z domu. Ostatně už na jaře se k tomu uchýlily zahraniční zpravodajské stanice,“ doplnila.

Následně se z Liberecka přihlásila Augustová a na dálku vedla rozhovor s dvěma respondenty. Hned první „domácí“ vstup ale měl technické potíže a kvůli výpadku zvuku musela moderaci převzít Peroutková ve studiu České televize.

Jana Peroutková moderovala standardně z televizního studia

Jana Peroutková moderovala standardně z televizního studia. Repro: ČT24

Česká televize už dnes dopoledne informovala, že pozměnila složení tváří hlavních zpráv, protože jeden z moderátorů večerní zpravodajské relace Události je v karanténě. Kdo to je, nesdělila. Čtvrteční Události uváděla Peroutková s Michalem Kubalem.

„Povoláváme posily. Jeden z moderátorů Událostí pokrývá v USA volby, další je v karanténě. K týmu Událostí se tak na čas připojují Jana Peroutková a Linda Bartošová, které už dříve nastoupily do Událostí, komentářů,“ oznámila ČT na Twitteru.