V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Moderátory Událostí budou i Witowská a Řezníček

Česká televize rozšíří moderátorský tým Událostí, titíž budou uvádět i Události, komentáře.

  • ČTK
  • 25. 05. 2018 14:25
Světlana Witowská. Repro: ČT

Světlana Witowská. Repro: ČT

Hlavní zpravodajskou relaci České televize Události budou nově moderovat dosavadní moderátorka pořadu Interview ČT24 Světlana Witowská a bývalý zpravodaj ČT v USA Martin Řezníček. Stávající moderátoři spolu s novou dvojicí se zároveň ujmou moderování Událostí, komentářů. Spolu s Michalem Kubalem, Danielou Písařovicovou, Jakubem Železným a Marcelou Augustovou se bude nová dvojice pravidelně střídat v obou zpravodajských relacích od června. Witowská na sebe upozornila letos před prezidentskou volbou, kdy úspěšně odmoderovala diskusi dvou prezidentských kandidátů Zemana a Drahoše. I díky tomu tento týden obdržela výroční novinářskou Cenu Karla Havlíčka Borovského.

Česká televize plánuje silněji propojit své hlavní zpravodajské relace, pořady Události a Události, komentáře. „Cílem těchto změn je akcentovat roli Událostí, komentářů jako druhé stěžejní zpravodajské relace ČT a nabídnout tak divákům ještě výraznější zpravodajsko-publicistický pořad i v pozdně večerním vysílacím čase,“ uvedla mluvčí České televize Karolína Blinková.

Změny rovněž reagují na profesní postup redaktorů ČT24. Lukáš Dolanský nedávno přešel na pozici zahraničního zpravodaje v Bruselu, David Borek v létě vystřídá na pozici zahraničního zpravodaje v Izraeli Jakuba Szántó, který se vrací do redakce zahraničního zpravodajství v Praze. Daniel Takáč se nově ujme podvečerního Interview ČT24, kde doplní Zuzanu Tvarůžkovou.