Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

Módní milice: volba šéfa ČT, Praha-Kavčí hory

Naši módní reportéři podruhé hodnotí stav outfitů celebrit z českých médií. Fotografovala Sandra Kisić.

Přátelé, kamarádi, bratři, sestry a přátelé kvalitního odívání, stylingu a dobrého vkusu! Mami!

První pokračování naší populární módní rubriky mělo nebývalý ohlas napříč všemi vrstvami společnosti. Dokonce o nás vyšlo Poslední slovo Josefa Klímy v sobotních Lidových novinách.

Poslední slovo Josefa Klímy v sobotních Lidovkách, 10. září 2011

Poslední slovo Josefa Klímy v sobotních Lidovkách, 10. září 2011

Co bude dál? Doufáme, že tentokrát některý z hodnocených zajde ještě mnohem dál. Co víc si můžeme přát? Celou knihu od Ireny Obermannové? Nebo snad jen pár nenávistných vzkazů na Fíbíčku? Ano, jsou i tací. Proto jsme náš tým mimořádně posílili. Dovolte mi představit nejdříve nově příchozí.

Fashionblogerka Sandra Kisić.

Idea Maker a konceptuální designérka RichKids Nikola Hurychová.

Právník, lobbista a mediální poradce Michal Kučera.

No a já jsem sloupkař Médiáře, mě poznáte, neboť jediný budu mít v kapse Lidové noviny.

Akce: volba generálního ředitele České televize, 21. září v restaurantu ČT v Praze na Kavčích horách. Foto: Sandra Kisić.

Radim Hreha

Radim Hreha ze serveru Českámédia.cz, bývalý generální ředitel Slovenské televize, předtím sekretář Jiřího Janečka

Marek Prchal: Nevím, kam si pan Radim myslel, že jde. Asi do bufetu. Měl samozřejmě pravdu, ale i v bufetu se dějí velké věci. Polokošile z Bílé labutě (skutečný skanzen české módy za socíku) s abstraktním vzorem je sice veselá, ale na předávání cen TýTý by si ji jistě nevzal. A to ten den šlo o víc, než jen o nejpopulárnějšího moderátora.

Nikola Hurychová: Pan Hreha se vyzná v současných trendech. Jeho hipsterský outfit mu může závidět nejeden sekáčový lovec/čtenář magazínu VICE. Doporučila bych vyměnit obroučky za tlustší a místo strniště knír.

Sandra Kisić: Košile s velkými geometrickými vzory ve mně evokuje vzpomínku na seriál mého dětství – Vražedné pobřeží a Nick Slaughter jsou znovu zpět.

Michal Kučera: Má prvotní obava, že volba ředitele ČT bude z módního hlediska zajímavá asi jako soutěž o účetního roku, se ukázala jako zcela mylná. Například bývalý šéf slovenské televize zvolil image ruského „podnikatele“ na pláži a dodal trochu retro vzoru á la 80. léta. Zkouším si představit, co by na to řekli v centrále nějakého západního média, řekněme BBC. A přiznávám, že scéna, kdy nekompromisní vrátný odmítá vpustit pána do budovy, mě docela baví.

*

Detail obuvi

Obuv dnes

Marek Prchal: Ťapinky ze tří materiálů. Opět se vtírá otázka, zdali tento výrobek z trhu může konkurovat outfitům dalších přítomných žen. Jenže toho dne evidentně nešlo o to, jak a komu konkurovat. Osazenstvo ČT zřejmě přišlo očumovat. Bez ponožek, chválíme.

Nikola Hurychová: Nohavice sladěné se sandály v safari stylu, skvěle korespondují s neobroušenými kopýtky neznámé paní. Chybí jen čouhající sláma.

Sandra Kisić: Na volbu ředitele v pantoflích, proč ne. Ale doporučuji předtím alespoň zajít na pedikúru, i když… mohla mít ještě ponožky, že.

Michal Kučera: Pantofle s korálky a froté lemem aspirují na titul úlet dne v kategorii obuv. Možná je též vhodné připomenout, že pokud už dáma zvolí otevřené boty, neměla by předtím zapomenout na pedikúru. Útěchou nám budiž pouze decentní barva laku na nehty.

*

Návštěvník volby

Návštěvník volby

Marek Prchal: Pohůdka. Čekárna autobusového nádraží ČSAD v Jablonci nad Nisou. Manifest veksláctví jako logického pokračování švejkovství. Fleecová outdoorová bunda (ten den bylo celých 19 stupňů) s povytaženými rukávy naznačuje sebejistotu za všech okolností. O propisce v náprsní kapse jsme zde již hovořili (v díle s Josefem Klímou), stejně jako o triku pod košilí (tamtéž). Košile je navíc spolu s trikem zasunuta do kalhot, což mě osobně připadá poněkud křečovité. Pan Klíma měl onehdá aspoň košili venku a jeho kalhoty nepůsobily stísněným dojmem.

Nikola Hurychová: Vrstvení, vrstvení, vrstvení. Vršek v pískových tónech zabalený do fleecu ladí s výše zmiňovaným safari spodkem. Tuším velký comeback křováckého looku.

Sandra Kisić: Fleecové mikiny letěly v devadesátých letech. Na horách. Pán bohužel není vlastníkem sexy husté kštice, tak si to vynahrazuje mužným páskem, díky kterému byste si ho mohli splést s kovbojem!

Michal Kučera: Nehodnotil.

*

Finalisté volby Hynek Chudárek (ex Óčko) a Petr Dvořák (ex Nova)

Finalisté volby Hynek Chudárek (ex Óčko) a Petr Dvořák (ex Nova). Vlevo v pozadí stojící Petr Skokan, poslanec VV

Marek Prchal: Vítěz a držitel druhého místa se zřejmě domluvili. Což by mi k Petru Dvořákovi a jeho perfektní prezentaci sedělo. Kravata je zvolena v kombinaci s košilí vkusně, celek je nevtíravě a jaksi samozřejmě elegantní a není divu, že právě tito účastníci konkursu zvítězili.

Nikola Hurychová: Hynek Chudárek: Ano. Petr Dvořák by měl přemýšlet veseleji, co se týče kravaty i kadeřníka.

Sandra Kisić: Společenská klasika – jednobarevná košile a s ní ladící kravata s nenápadným vzorem, tmavý oblek. Tady je to pro tentokrát v pořádku, pánové!

Michal Kučera: Oba pánové zkušeně zvolili konzervativní klasiku, kterou se nedá příliš zkazit. Mnohem lépe ale působí Hynek Chudárek. Oblek mu na rozdíl od kolegy perfektně sedí a díky barevnější, byť stále velmi umírněné kombinaci košile a kravaty, působí zajímavěji a elegantněji. Výborným detailem jsou pak červené nožičky brýlí. Petr Dvořák působí dojmem seriózního profesionála, který určitě neurazí, ale současně nijak zvlášť nenadchne. Doufejme, že to nebude platit taky pro jeho působení v čele České televize.

*

Muži a kamery

Cameramen

Marek Prchal: Bokovky v kombinaci s trikem velikosti S (o tom něco vím) nejsou vhodným oděvem, pokud se chystáte upažit. Pán sice nemá bůhvíjaké panděro, ale proč máme koukat na jeho ochlupení na břiše? Léta jsem také chtěl vypadat mladistvější, takže chápu úvahu, ale styling musí být dotažený. Daleko lépe by seděly Havaianas bez ponožek, pak by se možná i to panděro v celkovém dojmu ztratilo.

Nikola Hurychová: Dokonalé. Obzvláště polobotky v barvě husího trusu. Ve dvojici s panem Hrehou se hodí do „DOs“ magazínu VICE. (Jen opět nezapomenout zkultivovat strniště do úhledného kníru!)

Sandra Kisić: Mám se pozastavit nejdříve nad evidentně nevhodnou délkou fotografova trička, které nám odhaluje málem intimní partie jeho těla, nebo nad vesnickým modelem pána vedle? Fotografovi vylepšují reputaci alespoň jeho sluníčkové tenisky, zato fialovou mikču přes hlavu a jeansy nevylepší nic. Jestli má pán i nějaké boty, tak jsou to stoprocentně Prestige, vsaďte se.

Michal Kučera: Nehodnotil.

*

Personál Kavčích hor

Personál Kavčích hor

Marek Prchal: Nestárnoucí česká klasika. Košile je vyžehlená, má správnou velikost, není zmačkaná, kravata má správnou délku. Jednoznačný vítěz.

Nikola Hurychová: Pracovní uniformu netřeba hodnotit. Hodinky má pán masivní, tak snad alespoň ty v případě nouze pomůžou.

Sandra Kisić: Chválím vyžehlenou uniformu. Bravo, manželko! Jen od té coly bych upustila, pásek nemá nekonečno dírek.

Michal Kučera: Uniforma je ze své podstaty určena k utlumení jakýchkoli individuálních prvků, k hodnocení zde tedy toho moc není. Oceňuji vyžehlenou košili.

*

Zainteresovaná návštěvnice volby

Zainteresovaná návštěvnice volby, pomáhala Janu Svobodovi s komunikací

Marek Prchal: Asi nemusíme nic dodávat, slečně by slušel i pytel od brambor. Proužek na obuvi tvoří jediný akcent promyšleného outfitu. Druhé místo.

Nikola Hurychová: Mladistvě pojatý kostýmkový komplet (krátká sukně, hluboký výstřih) koresponduje s nedbalým rozcuchem a křiklavě růžovou manikúrou. Semišovými balerínami bez podpatku a nevýrazným líčením slečna zazdila pouliční sekretářský look. Příště alespoň něco zlatého na ruku a oko na punčoše.

Sandra Kisić: Decentní a sexy. Nemám co dodat, černé sametové baleríny se zlatým řetízkem asi potřebuju, kupte mi je někdo.

Michal Kučera: Elegance sama. Střízlivé, nenápadné a ženské. Perfektní detail na botách vše jen podtrhuje.

*

Šéf sekce Nová média ČT Milan Fridrich, spojenec Petra Dvořáka

Šéf sekce Nová média ČT Milan Fridrich, spojenec vítěze Petra Dvořáka

Marek Prchal: Výrazný typ velkého muže, kterého by měly doplňky spíše upozadit. Barva kravaty je v celku příliš řvavá a tak se zdá, že Milanova osobnost zaplňuje celý prostor. Doporučuju kravatu sladit spíše s barvou vlasů nebo očí, než s pleťovkou. Jinak bez připomínek.

Nikola Hurychová: Co to je za klauni?

Sandra Kisić: Takhle je vážně někdo schopný obléknout se mezi lidi? Pruhovaný oblek, který je už sám o sobě na pováženou, bych ještě přežila, ale z růžové puntíkaté kravaty mám asi stenózu aorty. Ale odvahu ten andílek s ďáblem v těle má, to se musí nechat.

Michal Kučera: Milan Fridrich v proužkovaném obleku doplněném mixem pastelových barev začíná připomínat blahobytného mafiánského kmotra irského původu v Americe 30. let. Stále ještě elegantní, ale pro někoho příliš výrazné.

*

Hlavní analytik Hospodářských novin Jindřich Šídlo

Hlavní analytik Hospodářských novin Jindřich Šídlo

Marek Prchal: S tímto člověkem byste nejraději strávili celý den. Krásný, oduševnělý, moudrý. A jak dal ten fiktivní deník Klause! To chcete číst každý den. Jindřichu, prosím.

Nikola Hurychová: Tohle sako jednoduše nepatří ke kalhotám. Tyhle džíny nepatří ke košili a tenhle pásek nepatří nikam.

Sandra Kisić: Rozmohl se nám tu v Čechách takový nešvar. Lidi si na sebe hrozně rádi berou sako a džíny a vzniklý paskvil nazývají sportovní elegancí. Není to elegantní a kromě hry v šachy byste si v tom asi ani nezasportovali. Takže? Seprané džíny nechte příště doma, určitě k tomu saku máte i společenské kalhoty.

Michal Kučera: Šéfkomentátor Hospodářských novin převyšuje průměr české novinářské obce už jen tím, že ví, kdy si vzít sako. Ležérní, pohodlné, přesto dostatečně korektní pro většinu situací. Minus je za příliš seprané džíny.

*

Místopředsedkyně Rady ČT Dana Eklová (dříve Makrlíková)

Místopředsedkyně Rady ČT Dana Eklová (dříve Makrlíková)

Marek Prchal: Tohle fakt nejsem schopen posoudit. Ani nevím, zdali se mi to líbí, protože paní Dana mi svými výpady proti Feru Feničovi hnula žlučí. Po celou dobu jsem si kladl otázku, co je to za člověka. Volba topíku je vedle toho bezvýznamná.

Nikola Hurychová: Tady se mi ekluje jen ten vánoční dárek v popředí.

Sandra Kisić: Zlaté knoflíky, ty já můžu na všem. První asociace: Freddie Mercury ve svém legendárním saku. Ale Freddieho, toho já taky můžu.

Michal Kučera: Kostýmu paní Eklové nelze samo  o sobě nic vytknout, ale pro její postavu není ideální a celek v kombinaci s výrazně zesvětlenými vlasy působí zbytečně usedle.

*

Předseda Rady ČT, brněnský dramatik Milan Uhde

Předseda Rady ČT, brněnský dramatik Milan Uhde

Marek Prchal: Milan má sladěné téměř vše. Je vidět, že se jedná o zkušeného matadora v oblasti společenských událostí, protože soulad kravaty, saka a košile je skvělý. O to víc zamrzí disharmonie, kterou vytvářejí nestárnoucí bílé ponožky v tmavších botech. Šéf Rady ČT zřejmě počítal s tím, že boty nebudou v záběru.

Nikola Hurychová: A máme tu krále Afriky stoprocentně připraveného na pouštní misi. Chybí už jen doladit kabelou ve stylu Krokodýl Dundee.

Sandra Kisić: Od hlavy až po kotníky (téměř) neříkám ani popel. Všechny odstíny šedé k sobě ladí a oblek bude určitě padnoucí, ale zdá se, že pan předseda přiběhl rovnou z tenisu, protože jinak si ten exces s bílými ponožkami vysvětlit neumím. Škoda.

Michal Kučera: Milan Uhde je gentleman ze staré školy, pro kterého je oblek a kravata ve formálnějších situacích samozřejmostí. Tento přístup by mohl mnohým sloužit za vzor. Detaily nehodnotím.

*

Prohlédněte si též cestu Petra Dvořáka za štěstím.