Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Módní značka Hugo Boss začala v Česku na novém místě, na Chodově

Boss Store na pražském Chodově

Koncept Boss německé značky Hugo Boss otevřel na pražském Chodově v září 2018

Německá značka módy Hugo Boss to v Česku zkouší s novými prodejci. Značku na tuzemském trhu nyní zastupuje firma Lime Concept, kterou rovným dílem vlastní Tomáš Šupa a Tomáš Vrtoch. Za ní jako investor stojí skupina FPD slovenského miliardáře Antona Siekela. Lime Concept už loni v září otevřela v pražském nákupním centru koncept Boss značky Hugo Boss, slavnostním otevřením ho připomněla letos v březnu. Kromě toho provozuje v pražském Palladiu a v Novém Smíchově koncept Hugo značky Hugo Boss.

Německý brand v Česku s loňskem skončil s předchozími zástupci. Řadu Boss tu donedávna nabízela firma My Fashion, která je nyní v insolvenci. Dva obchody provozovala na pražském Letišti Václava Havla a jeden v centru na Příkopech. Řadu Hugo prodávala skupina Premium Fashion Brands, obchod měla v Pařížské ulici.  

Boss Store na pražském Chodově

Boss Store na pražském Chodově

Boss Store na pražském Chodově

Boss Store na pražském Chodově

Boss Store na pražském Chodově

Boss Store na pražském Chodově

Lime Concept v Česku a na Slovensku momentálně zastupuje 15 módních značek a provozuje 19 obchodů. Do jejího portfolia vedle Hugo Boss - přesněji Hugo Hugo Boss a Boss Hugo Boss - patří značky Geox, Armani Exchange, Emporio Armani, Pennyblack, Blauer, Iceplay, Canadian, MCQ by Alexander McQueen, Ferrante, Anna Rita N, Anjavy, Henderson a Gedebe. Cílem skupiny, která se pohybuje v oblasti „dostupného luxusu“, je další růst. „Aktuálně jednáme o převzetí dalších fungujících obchodních sítí v rámci Česka a Slovenska a vstupu nových nadnárodních značek na středoevropský trh, a to v rozmezí let 2019 a 2020. V horizontu dvou let, i právě díky výše zmiňovaným investicím, chceme překonat hranici obratu jedné miliardy korun ročně,“ prohlašuje Tomáš Šupa, generální ředitel Lime Concept.

Značky Geox, Armani Jeans či Hugo Boss měla ve svém portfoliu zmíněná Premium Fashion Brands, která se začala formovat v roce 2015 pod taktovkou advokáta Jaroslava Havla. Jak podrobně zmapoval deník E15, Havel z projektu v dubnu 2018 vycouval pro neshody s původním vlastníkem Mariánem Vrtochemskupina pak na sebe loni v říjnu podala insolvenční návrh. Marián Vrtoch nato navázal spolupráci se Siekelovou FPD. „Následně začal přesun části majetku dceřiných firem Premium Fashion Brands do nových struktur,“ popsal E15. Letos v lednu se podle deníku stala největším věřitelem zkrachovalé Premium Fashion Brands investiční skupina Natland v čele s Tomášem Raškou. Natland rovněž ovládl zadlužený e-shop s módou Zoot, který teď po tříměsíčním moratoriu předkládá soudu návrh na svou reorganizaci, jejímž cílem je zbavit se dluhů za víc než tři čtvrtě miliardy korun. V případě Premium Fashion Brands i v případě Zootu šel Natland cestou skupování pohledávek.