V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Mondelez investoval 4 miliardy Kč do modernizace továrny v Opavě

Továrna Mondelez v Opavě

Továrna Mondelez v Opavě

Americký výrobce cukrovinek a snacků Mondelez investoval přes 4 miliardy Kč do výstavby nové haly a rekonstrukce původních výrobních prostor ve své továrně v Opavě. Nově rozšířená továrna se stala největším a nejmodernějším místem výroby sušenek firmy Mondelez v Evropě, sušenky se v ní vyrábějí na 16 linkách. Závod exportuje do více než dvaceti zemí včetně Spojených států, pečou se v něm produkty značek Opavia, Oreo, Milka, Cadbury nebo belVita, pod kterou se vyrábí sušenky BeBe Dobré ráno.

„Investice do továrny v Opavě je výborným příkladem naší snahy o vybudování prvotřídního dodavatelského řetězce, který je méně složitý, více flexibilní a zároveň efektivní z hlediska nákladů,“ uvedl Daniel Myers, výkonný viceprezident pro integrovaný dodavatelský řetězec. „Zjednodušení a modernizace našich procesů a výrobních kapacit nám pomohou uspět na trhu dnes i v budoucnu a získat přitom naše zákazníky i spotřebitele. Prostřednictvím těchto změn měníme naši společnost z hlediska efektivity, získáváme další prostor pro investice do našich značek i zaměstnanců a zároveň tím přinášíme stabilní a ziskový růst našim akcionářům,“ dodal Myers.  

Tradice výroby sušenek v Opavě sahá do roku 1840. Samotná továrna na ně se ve své historii několikrát přemisťovala- od roku 1901 až do roku 1997 působila v průmyslovém objektu na opavské Olomoucké ulici. V roce 1997 došlo k jejímu přestěhování do nového výrobního areálu v obci Vávrovice, kde je továrna umístěna dosud. Historicky je továrna spojená s rodinou Fiedorů, po kterých je dodnes pojmenovaná sušenka Fidorka.