V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Moneta Money Bank má v Litoměřicích dvacátou pobočku v novém designu

Nově zrekonstruovaná litoměřická pobočka

Nově zrekonstruovaná litoměřická pobočka

Nově zrekonstruovaná litoměřická pobočka

Nově zrekonstruovaná litoměřická pobočka

Moneta Money Bank otevřela minulý týden novou pobočku v Litoměřicích na adrese Mírové náměstí 158. Jde v pořadí o dvacátou pobočku v novém architektonickém řešení, které banka používá od loňska. Součástí strategického plánu banky je pokračovat v modernizaci sítě bankomatů a poboček a každoročně přestavět desítky stávajících obchodních míst. Za tím účelem banka loni investovala 232 milionů Kč. Moneta Money Bank v Česku provozuje přes 200 poboček a 650 bankomatů.

„Intenzivně modernizujeme naši širokou síť regionálních poboček a bankomatů a rozvíjíme digitální kanály v čele s mobilním bankovnictvím Smart Banka,“ uvedl Aleš Sloupenský, chief retail distribution officer v Moneta Money Bank. „Po Litoměřicích se na otevření poboček v novém stylu mohou těšit také obyvatelé Kladna nebo Zlína, v případě rozšiřování sítě bankomatů jde o Lednici, Pelhřimov či Prahu 2 a 3,“ dodal Sloupenský.

Moneta také od letoška optimalizuje svou síť, rozhodla se uzavřít tři desítky poboček a soustředit se na digitální bankovnictví. „Na základě hloubkové analýzy pobočkové sítě jsme se loni rozhodli, že postupně uzavřeme tři desítky obchodních míst, která už vyčerpala svůj obchodní potenciál či která byla umístěná v lokalitách, v nichž dokážeme pohodlně obsloužit klientelu našimi dalšími pobočkami v blízkém okolí,“ uvedl v březnu mluvčí banky Jakub Švestka. 

Základem modernizace poboček mají být nenápadné akustické prvky, otevřená pracoviště bankéřů bez přepážek, nonstop fungující bankomaty, speciální jednací místnosti pro delší schůzky, wifi a velkoplošné LCD obrazovky. „Z hlediska konkrétních finančních služeb čekáme v tomto období zvýšený zájem o směnárenské služby, které během léta poskytujeme úplně bez poplatku, a dále o hypoteční úvěry a úvěry pro živnostníky,“ doplnila Šárka Dlouhá, vedoucí pobočky v Litoměřicích.