Moneta Money Bank převádí pobočky do nového designu, bez přepážek

Nový design butovické pobočky Moneta Money Bank

Nový design butovické pobočky Moneta Money Bank

 

Pobočky Moneta Money Bank mění v Česku svůj design, navrhlo ho studio 3070. Cílem je větší komfort a rychlejší obsluha s důrazem na diskrétnost. První z nově zrekonstruovaných poboček se otevřela na konci dubna v pražských Nových Butovicích v ulici Petržílkova 2835, do tří let by měla redesignem projít většina z 232 poboček v Česku. Do konce roku jich chce banka předělat řádově desítky. S novým konceptem přichází rok poté, co změnila jméno z GE Money Bank.

„Celkový objem plánovaných střednědobých investic jsou dvě miliardy korun, přičemž zhruba třetina se pravděpodobně bude alokovat právě na modernizaci a redesign bankomatů a pobočkové sítě. To je nejvíc za posledních pět let. Dlouhodobě sledujeme, jak jsou naše pobočky vytížené, součástí strategie je jejich počet zvýšit. Další investice plánujeme do digitální transformace a digitalizace bankovních systémů,“ přiblížila pro Retailek Lucie Policarová z tiskového oddělení Monety.

„Na pobočkách chceme nabídnout partnerský přístup bez přepážek a komplexní obsluhu u jednoho stolu s cílem maximalizovat pohodlí a šetřit čas klientů. Jedná se o zcela nový koncept, který bude pro klienty mnohem pohodlnější,“ věří Aleš Sloupenský, ředitel divize retailového bankovnictví v Monety. V otevřeném prostoru bez přepážek už funguje konkurenční Air Bank skupiny PPF.

V rámci redesignu vznikly v pobočkách otevřená pracoviště bankéřů vybavená time trezory, které umožní poskytovat hotovostní i bezhotovostní služby bez nutnosti přecházet mezi servisní a pokladní zónou. Součástí modernizace je také umístění LCD obrazovek, které promítají nabídku bankovních produktů Monety nebo hudební podkres.

Nový design butovické pobočky Moneta Money Bank

Nový design butovické pobočky Moneta Money Bank