V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Moneta uzavře tři desítky poboček, roste v digitálním bankovnictví

Čtvrtá největší tuzemská banka Moneta Money Bank s milionem klientů chystá letos uzavření 30 ze svých 232 poboček. Zjistilo to Aktuálně.cz. „Na základě hloubkové analýzy pobočkové sítě jsme se loni rozhodli, že postupně uzavřeme tři desítky obchodních míst, která už vyčerpala svůj obchodní potenciál či která byla umístěná v lokalitách, v nichž dokážeme pohodlně obsloužit klientelu našimi dalšími pobočkami v blízkém okolí,“ zdůvodňuje rozhodnutí banky její mluvčí Jakub Švestka. „V případě uzavíraných poboček ponecháváme v místě bankomat, pokud to okolnosti umožňují,“ dodává mluvčí.

Plán uzavírání poboček začala banka uskutečňovat už v loňském roce. Během něj naopak otevřela nebo modernizovala 16 obchodních míst, letos to má být dalších 20 a koncem roku chce disponovat sítí poboček, jichž mý být „lehce nad 200“. S redesignováním svých obchodních míst v rámci nového konceptu bez přepážek začala banka loni na jaře.

Kroky, které Moneta aktuálně podniká, vycházejí rovněž z její ambice stát se digitální lídrem českého bankovního trhu. Čím dál víc lidí si totiž vystačí s digitálním bankovnictvím. Klienti Monety mají k dispozici aplikaci Smart Banka, počet jejích uživatelů se za rok zdvojnásobil na nynějších 187.000.