Na reklamním festivalu v Cannes se rozběhlo mezinárodní klání mladých kreativců Young Lions, vítězů z jednotlivých zemí, včetně českých mladých lvů. Brief za sebou už má kategorie Print, proběhl v neděli. Barbora a Artiom z Triadu popsali, jaký inzerát mají vyrobit pro WWF, podívejte.

Monitoring reklamy v Admosphere vede Matyáštík

Petr Matyáštík

Petr Matyáštík

Petr Matyáštík je od 1. března novým ředitelem sekce monitoringu reklamy Ad Intel ve výzkumné firmě Nielsen Admosphere. Zastřeší projekty Ad Intel a AdMonitoring v Česku, reklamní monitoring internetu na Slovensku AIMmonitor a reklamní monitoring a monitoring televizních pořadů v Bulharsku. Správu Ad Intel přebírá po Karlu Honzlovi, který se na vlastní žádost přesouvá do sekce informačních technologií.

Matyáštík působí ve firmách skupiny Nielsen Admosphere přes 10 let. Zprvu se podílel na rozjezdu projektu monitoringu reklamy v Česku, v dalších letech koordinoval budování peoplemetrového panelu v Bulharsku a byl zodpovědný za dodávku technologií pro lokálního provozovatele peoplemetrového projektu v Arménii. Loni měl na starosti implementaci digitální části českého Projektu crossplatformního elektronického měření sledovanosti a konzumace obsahu 2018-2022, který odstartoval letos 1. ledna.