Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Mooveez přizpůsobuje filmy k výuce angličtiny, pomáhá i Bob a Bobek

Mooveez nabízí několik variant titulků a možnost filmy pozastavit či znovu přehrát

Mooveez nabízí několik variant titulků a možnost filmy pozastavit či znovu přehrát

Bob a Bobek pomáhají ve 44 zemích světa včetně Švýcarska, Německa, Francie, Ruska i Latinské Ameriky učit angličtinu. Umožňuje to aplikace Mooveez, která nabízí filmy a seriály uzpůsobené pro přirozené osvojování tohoto jazyka. Králíci se tak zařadili k filmovým hvězdám jako je Tom Hanks a více než 60 velkofilmům, seriálům a populárně-naučným dokumentům v anglickém znění, které jsou v Mooveez k dispozici.

„Díky své laskavosti a humoru mají kreslení králíci z Čech alias Bob and Bobby jako světoví učitelé angličtiny ohromný potenciál,“ řekl iniciátor projektu a zakladatel Mooveez company Miroslav Pešta. „Jejich epizody mají příběh, vtip a jsou plné jednoduchých dialogů a frází z každodenního života. Jsou vhodné nejen pro děti, ale i pro dospělé s nižší úrovní pokročilosti a králíci v nich mluví britskou angličtinou. Aktuálně je
v aplikaci dostupných 46 epizod v 9 jazykových mutacích. Dalších 6 epizod přidáme do konce května,“ doplnil.

Uživatelé Mooveez ve všech zemí mají možnost sledovat i příběhy známé české dvojice Boba a Bobka

Uživatelé Mooveez ve všech zemí mají možnost sledovat i příběhy známé české dvojice Boba a Bobka

Na překladu jednotlivých příběhů Boba a Bobka do všech 9 jazyků se podílel početný produkční tým včetně 25 překladatelů a korektorů. Výsledkem je interaktivní dvoujazyčný scénář, který uživatelům umožňuje s filmem pracovat podle jejich potřeb a tempa. Příběh mohou sledovat s překladem nebo překlad i anglický text kdykoliv zakrýt a ověřit si správné porozumění. Kteroukoliv frázi je možné si opakovaně přehrávat a trénovat nebo uložit jako ozvučenou kartičku pro další procvičování. Novinkou na kartičkách je možnost jednoduše nahrávat fráze také vlastním hlasem. Na zhlédnuté úseky filmu vždy navazuje kvízová část zaměřená na nově získanou slovní zásobu a gramatiku.

Aplikace Mooveez funguje jak pro samostudium, tak i jako materiál pro skupinovou výuku. Autorská práva k použití celosvětově známých celovečerních filmů poskytla velká hollywoodská studia, anglicky namluvené epizody Králíků z klobouku získala Mooveez company od Bontonfilm a.s. Dosavadní investice do vývoje se pohybují v řádu desítek miliónů korun. V únoru společnost oznámila vstup nového strategického investora, skupiny RSBC, který podpoří další expanzi a rozšíření aplikace o více jazyků ještě v letošním roce.

Mooveez je k dispozici pro plaformy Android a iOS. Verze zdarma obsahuje základní nabídku filmů, širší možnosti pak lze získat s klubovým členstvím, které stojí 79 Kč měsíčně nebo s prémiovým rozšířením od 379 Kč za titul.