V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Moravcovy Otázky se přechodně stěhují na Žižkov

Od 30. srpna zahrnou nedělní Otázky Václava Moravce na České televizi kromě debat pravidelné reportáže z terénu a také rubriku Akta OVM, s archivními tématy.

Václav Moravec. Foto: Česká televize

Václav Moravec. Foto: Česká televize

Diskusní pořad České televize Otázky Václava Moravce se od neděle kvůli modernizaci studia přesunou na žižkovský vysílač. Virtuální studio v sídle televize na pražských Kavčích horách se po jedenácti letech vysílání pořadu přestavuje. „Vysílání z exteriéru se v tuto chvíli ukázalo být nejlepší variantou, která je v souladu se současnými trendy a zároveň se autorskému týmu osvědčila při realizaci pořadu Fokus Václava Moravce,“ uvedla vedoucí dramaturgyně pořadu Hana Andělová.

Debata, vysílaná od 1. ledna 2004, částečně promění svou podobu. Ta bude poprvé k vidění v neděli 30. srpna. Základem pořadu nadále zůstanou tradiční duely s politiky a experty na nejrůznější témata. Vedle nich přibudou pravidelné reportáže z terénu, které vždy předznamenají hlavní téma dílu. „Stejně jako je tomu už nyní během příprav Fokusu, se i v Otázkách vrátím k reportážní práci, u které jsem začínal,“ prohlásil moderátor Václav Moravec.

Další novinkou bude série reportáží a rozhovorů s názvem Akta OVM, v níž budou autoři s využitím archivů České televize připomínat agendu, které se v denním zpravodajství nedostává takové pozornosti. Objeví se třeba téma zákona o zveřejňování smluv nebo financování politických stran. Hostem prvního vydání rubriky Akta OVM bude politik ČSSD a právník Jeroným Tejc.