Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Moravec z Magazínu Dnes bude učit

Ve Vsetíně vzniká vysokoškolský obor Sportovní žurnalistika.

Martin Moravec

Martin Moravec

V Česku bude možné získat vysokoškolské vzdělání v oboru sportovní novinařiny. Příslušný bakalářský - a posléze i magisterský - obor se bude vyučovat na nově vzniklé Fakultě společenských studií ve Vsetíně. Ta je výsledkem společného projektu polské Vysoké školy Humanitas a české soukromé Střední školy Kostka vlastněné Karlem Kostkou.

Garantem nového oboru je Martin Moravec, který od roku 1999 působil jako sportovní reportér deníku Mladá fronta Dnes, posledních osm let tam vedl čtvrteční Magazín Dnes; odešel letos v lednu. Komentoval také na Eurosportu. „Základem studia bude praxe,“ uvedl Moravec.

Vsetínský studijní program je distanční, probíhat má o víkendu zhruba jednou za měsíc a za 2.700 Kč měsíčně bude studenty učit jak vytvořit sportovní text či reportáž nebo celou sportovní rubriku, a to pro tisk, online, rozhlas i televizi. Vyučovat se mají i dějiny, mediální právo a sportovní marketing. Mezi přednášejícími jsou tenisový manažer a pořadatel atletické Zlaté tretry Miroslav Černošek či trenér Marian Jelínek.