Moravský Patriot vyšel jako tištěný časopis

K regionálnímu webu se tiskne dvouměsíčník. Počáteční náklad je 1.000 kopií, stojí 50 Kč.

Tištěné vydání magazínu Patriot

Tištěné vydání magazínu Patriot

Dosud internetový regionální časopis Patriot dostal tištěnou podobu. Jeho vydavatelem je sdružení Patrioti Moravskoslezského kraje. Patriot začal loni na podzim webu vydávat Jaroslav Baďura, bývalý mluvčí fotbalového Baníku, respektive redaktor MF Dnes. Ten je také šéfredaktorem online i papírové verze.

Tištěný Patriot má do konce letošního roku vycházet každé dva měsíce. „Od příštího roku bychom chtěli, aby to byl měsíčník,“ sdělil Médiáři Baďura. Počáteční náklad je 1.000 výtisků. Distribuuje se formou předplatného, v ceně 250 Kč do konce letoška, respektive 50 Kč za vydání. Abonentů Patriot od křtu koncem minulého týdne nasbíral řádově destíky. První číslo je zcela bez inzerce, v dalším už se mají inzeráty objevit.

Tištěný Patriot se chce zaměřovat na osobnosti Moravskoslezského kraje. V prvním čísle má jako hlavní téma byznys v gastronomii. Zahrnuje profilový rozhovor se zakladatelem ostravské cukrářské výrobny Ollies Ivo Gondkem, reportáž z první ostravské prodejny Just donut či rozhovor s bloggerem Nikosem Kulurisem.