Motejlek a Soukup chystají ekonomický týdeník

Nový titul by mohl začít do konce roku, řekl Miroslav Motejlek na Czech Internet Foru.

Redakční tým Motejlek.com: Miroslav Motejlek a Petr Skočdopole. Foto: motejlek.com

Redakční tým Motejlek.com: Miroslav Motejlek a Petr Skočdopole. Foto: motejlek.com

Novinář Miroslav Motejlek, který vydává ekonomický web Motejlek.com, by se měl podílet na připravovaném novém ekonomickém týdeníku mediálního domu Empresa Media Jaromíra Soukupa. Odstartovat by mohl do konce letošního roku. Motejlek to dnes řekl na konferenci Czech Internet Forum, kterou pořádá společnost Internet Info.

V rozhovoru s šéfredaktorem měsíčníku Reportér Robertem Čásenským dále zmínil pokračující oligarchizaci médií na českém trhu.

Poté, co slovenská skupina Penta koupila vydavatelství Vltava-Labe-Press, včlení do svého mediálního portfolia i tabletové vydavatelství Tablet Media, které vydává mimo jiné týdeník Dotyk, řekl Motejlek. Michal Klíma by měl být dále jeho ředitelem a Eva Hanáková šéfkou online divize. Motejlkovu informaci posléze potvrdil ČTK mluvčí Penty Ivo Mravinac Médiáři také sám Klíma.

Na trhu se spekuluje i o možnosti koupě polovičního podílu televize Prima, který je ale podle Motejlka příliš drahý. Kondice Primy se navíc podle Motejlka bude zhoršovat s tím, jak posiluje televize Nova. Lépe se podle jeho názoru bude dařit i televizi Barrandov poté, co do Soukupovy Empresy kapitálově vstoupila čínská investiční skupina China Energy Company Limited.

Miroslav Motejlek vydává Motejlek.com od roku 2008, jeho obsah postavený na exkluzivních informacích z oboru je z velké části zpoplatněný. V roce 2014 mělo vydavatelství zisk 4 miliony Kč při tržbách přes 11 milionů, rok předtím firma utržila přes 9 milionů.

Motejlkův ekonomický web má podle jeho vydavatele mezi 500 a 1.000 předplatiteli při ročním individuálním předplatném za 14.000 Kč. Redakční tým s Motejlkem, který dříve vedl ekonomické rubriky Lidových novinTýdne, tvoří Petr Skočdopole, bývalý šéfredaktor časopisu Instinkt. Součástí webu jsou videorozhovory pod značkou Motejlek.tv a specializované sekce o advokátních kancelářích, energetice a cestování.

Sdílejte