Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Odstartovala Motejlek.tv, solitér Motejlek začal točit videorozhovory

Interview s byznysmeny nabízí web Motejlek.com – jinak zčásti zpoplatněný – zdarma.

Motejlek.tv

Nedlouho po půlnoci dnes publicista Miroslav Motejlek spustil novou rubriku svého ekonomicky zaměřeného webu, cyklus videorozhovorů nazvaný Motejlek.tv.

Živými rozhovory s hlavními jmény nejen českého podnikání navazuje Motejlek na vlastní týdeník Velký byznys na televizi Z1. Ten startoval v polovině listopadu, na obrazovce ale vydržel jen dva měsíce, v lednu totiž skupina J&T svou „zetjedničku“ zavřela.

Z1 poskytovala Motejlkovým interview komfortnější zázemí, záběry z jeho kanceláře nyní působí skromněji, i zvuk je méně kvalitní.

Miroslav Motejlek, dlouholetý šéf ekonomické rubriky Týdne, píše od podzimu 2008 na vlastní web Motejlek.com. Na něm zpoplatnil část obsahu a tvrdí, že to pohodlně uživí nejen jeho. Videorozhovory – první Motejlek vedl s lídrem skupiny Arca Capital Pavolem Krúpou – však Motejlek.com nabízí zdarma.