Motivační nástroj Motibase pomáhá omezit prokrastinaci

Splněné úkoly mohou uživatelé zaznamenávat i zpětně

Splněné úkoly si mohou uživatelé v Motibase zaznamenávat i zpětně

Aplikace Motibase od skupiny studentů Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava má pomoci nejen studentům s motivací a překonávání prokrastinace. Apka zahrnuje oblasti studia, cvičení, zájmových činností i dalších zdravých návyků. Zatím funguje pouze jako prototyp, uživatelé se tak mohou zatím připojit k jeho testování.

V plné verzi by Motibase měla fungovat jako motivační úkolníček. Uživatel si vybere činnost, které se chce věnovat, jako je například učení se konkrétní látky, posilování nebo hraní na hudební nástroj. Nastaví si také čas, který chce aktivitě věnovat, a apka následně vytvoří odpočet, který signalizuje zbývající dobu do konce aktivity. Na základě těchto hodnot vytváří apka také různé týdenní statistiky, které ukazují, kolik času byl uživatel produktivní. 

Uživatelé v Motibase by měli také tvořit komunitu, která se vzájemně v plnění úkolů motivuje. Kromě toho, že mohou sdílet své pokroky, se také mohou přidat k ostatním v plnění jejich povinností a podpořit se. Za každý dokončený úkol dostávají uživatelé odměnu v podobě moticoinů, které mohou vyměnit například za slevové poukazy na učební pomůcky. Aplikace je aktuálně přístupná zdarma pro iOS, vzhledem k tomu, že je však v režimu testování, je nutné nejprve provést registraci přes web