Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Motoristická televize Sport 5 se z Hradce Králové přestěhovala do Prahy

Nové sídlo televize Sport 5 v Šaldově ulici v pražském Karlíně. Foto: Sport 5

Nové sídlo televize Sport 5 v Šaldově ulici v pražském Karlíně. Foto: Sport 5

Z královéhradeckého letiště Věkoše do areálu společnosti M3000 v pražském Karlíně přesunula své sídlo i technologické zázemí motoristická televize Sport 5. Na svých strojích může, jak sdělila, zpracovávat obraz ve vysokém rozlišení (HD), byť stále vysílá ve standardním.

Firma M3000 patří od září 2010 akciové společnosti Speed Lease a ta podle dostupných dokumentů v obchodním rejstříku autopůjčovně Sixt. Většinový podíl 67,42 % ve Speed Lease vlastní podle účetní závěrky za předloňský rok ředitel firmy a předseda představenstva František Pačes.

„Nové zázemí v Praze a zlepšení kvality obrazu jsou prvním, ale velmi důležitým krokem v sérii změn, které by měly obecně přispět k dalšímu rozvoji televize Sport 5,“ informoval novináře ředitel televize Martin Šlechta. Podle něj je stěhování nejzásadnější změnou v rámci restrukturalizace stanice, která začala v roce 2011.

Kabelová a satelitní Sport 5 teď v Česku a na Slovensku dává světové šampionáty Formule 1, WRC, GT1, americkou formulovou sérii IZOD IndyCar, německé DTM či domácí rallye a autokros.

Sport 5 získala licenci v březnu 2008 licenci. Vysílání tehdy rozběhla z prostor královehradeckého letiště Věkoše za využití technologií již neexistující stanice Galaxie Sport.