V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Motoristický Sport 5 rozšíří s pokrytím i záběr, bude obecně o sportu

Zázemí televize Sport 5

Zázemí televize Sport 5 v pražském Karlíně

Čerstvě udělené oprávnění vysílat i z pozemních vysílačů využije satelitní motoristická televize Sport 5 od 1. září, kdy se objeví v multiplexu 3, jenž provozuje Czech Digital Group, dceřiná firma Českých Radiokomunikací. V DVB-T tak bude stanici moci přijímat teoreticky až 1,9 milionu obyvatel Prahy a středních Čech, kam vysílání ze stanovišť Žižkov a Cukrák dosáhne.

Mapa pokrytí zemským signálem Sport 5 v multiplexu 3. Zdroj: Czech Digital Group

Mapa pokrytí zemským signálem Sport 5 v multiplexu 3. Zdroj: Czech Digital Group

Kromě toho bude Sport 5 dál vysílat jako placený kanál na satelitu a kabelu v Česku i na Slovensku.

Navíc se začíná transformovat z ryze motoristického kanálu na program s obecným sportovním zaměřením. Slibuje tak další sportovní disciplíny, dokumentární pořady z prostředí sportu a zaměří se také na děti, mládež a též ženy. „Jde o pozvolný proces, který bude zásadně znatelný až v roce 2014,“ přiblížil programový ředitel stanice Ondřej Koubek.

Rozhodnutí rozšířit program přišlo poté, co loni televize přesídlila z královehradeckého letiště Věkoše do nových prostor v pražském Karlíně, kde vybudovala nové zázemí. Stanice začala vysílat před pěti lety, využila přitom techniky z Galaxie Sport.

Sport 5 provozuje firma BPA sport marketing, dříve spojená s Antonínem Charouzem, kterou dnes podle obchodního rejstříku celou vlastní Jana Obermajerová.