V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Mountfield přestěhuje či zmodernizuje všechny své prodejny

Nová prodejna ve Stodu

Nová prodejna Mountfieldu ve Stodu

Nová prodejna ve Stodu

Nová prodejna Mountfieldu ve Stodu

Nová prodejna v Pardubicích

Nová prodejna Mountfieldu v Pardubicích

Prodejce zahradního vybavení Mountfield v prvním lednovém týdnu otevřel dvě nové prodejny ve Stodu u Plzně a v Pardubicích. Nové prodejní centrum ve Stodu u Plzně nahradí původní prodejnu umístěnou v Chotěšově u Plzně, která podle vyjádření Mountfieldu „nesplňovala moderní kritéria kvalitního nakupování“. Nová prodejna ve Stodu je umístěna u hlavní komunikace z Plzně na Domažlice. Plocha prodejního centra je 1.323 metrů čtverečních, disponuje 14 vlastními parkovacími místy a 80 společnými s Penny Marketem. Druhá nová prodejna v Pardubicích je umístěna na ulici Pražská a nahradila původní prodejnu v ulici Přeloučská. Její plocha je 1.943 metrů čtverečních, počet parkovacích míst je 66. Obě prodejny byly přiblíženy lokalitám, kde se nachází víc obchodů a nákupních zón.

Mountfield má v Česku 56 a na Slovensku 18 prodejen, které začal modernizovat a stěhovat do jiných lokalit, zejména blízko dalších nákupních míst. V letošním roce se má tato revitalizace týkat dvacítky obchodů - v nejbližší době to bude prodejna v Nitře, Ostravě-Hlučíně, Hodoníně a Příbrami. „V průběhu loňského roku jsme již takto předělali několik prodejen - Teplice a Znojmo, kde prodejny prošly remodelingem, Jindřichův Hradec, který je v nové lokalitě, Liberec v nové lokalitě, stejně jako Třebíč. Na Slovensku jsme otevřeli úplně novou prodejnu v Levicích, v Michalovcích zase změnila lokalitu,“ vysvětlila Kateřina Böhmová, manažerka komunikace Mountfieldu. Do konce roku 2020 by mělo revitalizací projít všech 74 prodejen Mountfieldu v obou zemích. 

„Snažíme se vybírat pro nové prodejny atraktivnější lokality, a to s ohledem na současné trendy nakupování - soustředění obchodů do velkých obchodních lokalit, což je propojeno i s většími parkovacími možnostmi. Ve všech našich nových prodejních centrech máme už standardně vybudovaný úsek samoobslužného prodeje rychloobrátkového zboží a příslušenství, který se nám osvědčil. Samoobslužný systém nabízejí obě dvě zmiňované nové prodejny ve Stodu i v Pardubicích,“ uvedl Luděk Lhota, ředitel divize prodeje Mountfieldu. Například v Liberci se nová prodejna přiblížila nákupnímu centru Severka, Michalovice zase centru Opidium. 

„Zvětšujeme prodejní plochy, vylepšujeme interiérovou navigaci, rozšiřujeme a modernizujeme servisní zázemí, skladové prostory, a to jak pro zboží, tak i pro náhradní dílny,“ doplnila předsedkyně představenstva a generální ředitelka Mountfieldu Jana Moravová.