Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Mountfield přestěhuje či zmodernizuje všechny své prodejny

Nová prodejna ve Stodu

Nová prodejna Mountfieldu ve Stodu

Nová prodejna ve Stodu

Nová prodejna Mountfieldu ve Stodu

Nová prodejna v Pardubicích

Nová prodejna Mountfieldu v Pardubicích

Prodejce zahradního vybavení Mountfield v prvním lednovém týdnu otevřel dvě nové prodejny ve Stodu u Plzně a v Pardubicích. Nové prodejní centrum ve Stodu u Plzně nahradí původní prodejnu umístěnou v Chotěšově u Plzně, která podle vyjádření Mountfieldu „nesplňovala moderní kritéria kvalitního nakupování“. Nová prodejna ve Stodu je umístěna u hlavní komunikace z Plzně na Domažlice. Plocha prodejního centra je 1.323 metrů čtverečních, disponuje 14 vlastními parkovacími místy a 80 společnými s Penny Marketem. Druhá nová prodejna v Pardubicích je umístěna na ulici Pražská a nahradila původní prodejnu v ulici Přeloučská. Její plocha je 1.943 metrů čtverečních, počet parkovacích míst je 66. Obě prodejny byly přiblíženy lokalitám, kde se nachází víc obchodů a nákupních zón.

Mountfield má v Česku 56 a na Slovensku 18 prodejen, které začal modernizovat a stěhovat do jiných lokalit, zejména blízko dalších nákupních míst. V letošním roce se má tato revitalizace týkat dvacítky obchodů - v nejbližší době to bude prodejna v Nitře, Ostravě-Hlučíně, Hodoníně a Příbrami. „V průběhu loňského roku jsme již takto předělali několik prodejen - Teplice a Znojmo, kde prodejny prošly remodelingem, Jindřichův Hradec, který je v nové lokalitě, Liberec v nové lokalitě, stejně jako Třebíč. Na Slovensku jsme otevřeli úplně novou prodejnu v Levicích, v Michalovcích zase změnila lokalitu,“ vysvětlila Kateřina Böhmová, manažerka komunikace Mountfieldu. Do konce roku 2020 by mělo revitalizací projít všech 74 prodejen Mountfieldu v obou zemích. 

„Snažíme se vybírat pro nové prodejny atraktivnější lokality, a to s ohledem na současné trendy nakupování - soustředění obchodů do velkých obchodních lokalit, což je propojeno i s většími parkovacími možnostmi. Ve všech našich nových prodejních centrech máme už standardně vybudovaný úsek samoobslužného prodeje rychloobrátkového zboží a příslušenství, který se nám osvědčil. Samoobslužný systém nabízejí obě dvě zmiňované nové prodejny ve Stodu i v Pardubicích,“ uvedl Luděk Lhota, ředitel divize prodeje Mountfieldu. Například v Liberci se nová prodejna přiblížila nákupnímu centru Severka, Michalovice zase centru Opidium. 

„Zvětšujeme prodejní plochy, vylepšujeme interiérovou navigaci, rozšiřujeme a modernizujeme servisní zázemí, skladové prostory, a to jak pro zboží, tak i pro náhradní dílny,“ doplnila předsedkyně představenstva a generální ředitelka Mountfieldu Jana Moravová.