Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Mountfield rozjíždí prodej elektrokol, chce jich prodat 20.000 ročně

Elektrokolo MTF od Mountfieldu

Elektrokolo MTF od Mountfieldu

Prodejce zahradní techniky Mountfield zahájil 29. listopadu ve všech svých 56 prodejnách v Česku, v 18 na Slovensku i na e-shopu prodej elektrokol. V nabídce bude mít 45 modelů značky MTF, které jsou vyráběny v Česku a Itálii. Mountfield donedávna prodával klasická kola, celých 10 let, a s 30.000 prodanými koly ročně byl lídrem trhu. Nyní se po krátké odmlce k prodeji vrací právě s elektrokoly.

V nabídce má modely pro muže i ženy, mladší i starší, pro všechny druhy terénů. Má různé rámové velikosti, se středovými nebo zadními nábojovými motory, elektrokola městská, skládací, trekingová, krosová a horská. Vyvíjí je ve spolupráci s bývalými profesionálními závodníky a odborníky. “Zavedení elektrokol do sortimentu považuju za důležitý krok v rozvoji firmy,“ předsedkyně představenstva a generální ředitelka společnosti Mountfield Jana Moravová. Komoditním expert Mountfieldu pro elektrokola je Jakub Danačík, bývalý profesionální cyklista. “Se zaváděcími cenami, s nimiž prodej elektrokol začínáme, je cíl prodat 20 000 elektrokol ročně splnitelný,” je přesvědčen.

„Všechna elektrokola jsme si sami navrhovali, kontrolovali jejich výrobu a testovali je. Důraz jsme kladli na kvalitu komponentů. Proto na našich elektrokolech můžete najít například superprémiové středové motory Bosch s bateriemi stejné značky plně integrovanými do rámu, dále středové motory Max Drive, baterie Samsung, přehazovačky Shimano Deore, hydraulické kotoučové brzdy Tektro, odpružené vidlice SR Suntour uzamykatelné z řídítek nebo barevné LCD displeje,“ uvádí Danačík. Prémiové modely značky MTF mají na jedno nabití dojezd až 150 kilometrů. U každého modelu je možnost výběru z pěti stupňů motorové podpory.

Se zahájením prodeje elektrokol nabízí Mountfield i škálu příslušenství, konkrétně dresy, přilby, cyklistické rukavice, láhve na kolo, nosiče, pumpičky, zámky nebo třeba dětské sedačky. Při výrobě dresů v designu MTF jsme se spojili s českou firmou Kalas, která obléká veřejnost i profesionální týmy včetně české a britské reprezentace,“ dodává Jakub Danačík.