Možná tě zklamu, líbí se mi ABBA, vzkázal Miloš Zeman exšéfovi Óčka Balvínovi v pořadu Pětky

Prezidentský kandidát a bývalý ředitel hudební televize si přátelsky pohovořili ve vysílání nové stanice.

Nový pořad Volejte prezidentovi od pondělí vysílající zábavní televize Pětka přinesl netradiční rozhovor dvou známých, prezidentského kandidáta Miloše Zemana a někdejšího dlouholetého šéfa hudební televize Óčko Jiřího Balvína. Ten Zemanovi zatelefonoval do „Hydeparku Pětky“ s dotazem z oblasti kultury.

„Tady je Jirka Balvín, dobrý večer, ahoj, Miloši,“ přihlásil se. „Dobrý den,“ odvětil Zeman. „Mám na tebe dotaz samozřejmě z mého ranku, to znamená co posloucháš za hudbu, jaká se hudba se ti líbí.“ „Ano, Jirka Balvín z Óčka, já tě, Jirko, zdravím taky,“ už poznal prezidentský kandidát. „Také bývalý ředitel České televize,“ vsunul moderátor Petr Skočdopole.

„Ano, ale teď je ředitel hudebního vysílání,“ nedal se Zeman, který předtím Skočdopoleho coby „českého novináře“ obligátně vyplísnil kvůli nízké inteligenci a nekvalifikovanosti.

„Tak Jirko, já tě možná zklamu, protože moje oblíbená skupina je ABBA. A nikdy ji neopustím, třebaže se rozpadla již před třiceti lety. To, že mám rád jinou hudbu, je sice pravda, ale to by byl dlouhý výčet, kterým vás nechci zdržovat, takže když někdy na Óčku pustíte Abbu, tak ti slibuji, že se na to budu rád dívat,“ vzkázal Jiřímu Balvínovi.

Ten byl ředitelem hudebního vysílání do letošního března, kdy jej v čele Óčka vystřídal Štěpán Wolde. Balvín se nyní uchází o místo v Radě Českého rozhlasu.