Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Murdoch prodal divizi venkovní reklamy Rusům, nechal si jen českou pobočku

Podíl v ruské a rumunské pobočce koupil investoři vedená druhou největší ruskou bankou VTB.

  • ČTK
  • 22. 07. 2011 13:39

Mediální koncern Ruperta Murdocha News Corp, který se dostal v Británii kvůli skandálu s odposloucháváním telefonů v jeho bulvárním listu pod těžký tlak, prodal své většinové podíly v ruské a rumunské pobočce pro venkovní reklamu News Outdoor.

News tak dokončila odprodej téměř celé divize venkovní reklamy a zůstala jí jen pobočka v České republice, sdělila dnes společnost.

Podíl v ruské a rumunské pobočce koupila skupina investorů vedená druhou největší ruskou bankou VTB. Ta uvedla, že jejími partnery jsou NOOH Investments Cooperatief amerického podnikatele Petera Gerweho a Marathon Outdoor Cooperatief ruského fondu Alfa Capital Partners.

Účastníci transakce finanční podmínky transakce nesdělili. Ruský list Kommersant však napsal, že ruská pobočka, kterou nabízela News Corp k prodeji několik let, má hodnotu asi 350 milionů dolarů (5,9 miliardy Kč). News Outdoor Russia je největším operátorem venkovní reklamy v Rusku a vyvíjí aktivity ve více než 450 ruských městech.