Murdoch už nechce Time Warner

Důvodem rozhodnutí vzít nabídku zpět je neochota Warneru jednat a pokles akcií Foxu po jejím zveřejnění.

  • ČTK
  • 06. 08. 2014 08:48
Rupert Murdoch letos v červenci v Sun Valley v americkém Idahu. Foto: Profimedia.cz

Rupert Murdoch letos v červenci v Sun Valley v americkém Idahu. Foto: Profimedia.cz

Mediální magnát Rupert Murdoch vzal zpět nabídku na koupi americké mediální skupiny Time Warner. O nečekaném rozhodnutí informoval v prohlášení vydaném v noci na dnešek. Murdochovo filmové a televizní impérium 21st Century Fox nabídku na převzetí předložilo v červnu. Transakcí, jejíž hodnota se odhadovala na 80 miliard dolarů (1,6 bilionu Kč), by vzniklo jedno z největších mediálních impérií na světě. Time Warner již dříve Murdochovu nabídku odmítl.

Murdoch, který je předsedou správní rady a generálním ředitelem Foxu, jako jeden z důvodů nečekaného rozhodnutí odstoupit od nabídky zmínil postoj vedení skupiny Time Warner a její rady, která prý odmítla o převzetí jednat. Poukázal ale i na cenu akcií Foxu, která od červencového zveřejnění nabídky klesla o 11 %. Podle Murdocha se tak stala podhodnocenou a obchod pro akcionáře Foxu nebyl už dál atraktivní.

Společnost Time Warner vlastní téměř poloviční podíl v majiteli české televize Nova, společnosti Central European Media Enterprises (CME). Skupina Time Warner podle agentury Reuters uvedla, že hodlá nadále zvyšovat dlouhodobou hodnotu podniku a odevzdávat všem akcionářům významné výnosy.