V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Na českém trhu startuje e-shop s vázanými květinami Givelo.cz

Květiny Givelo s logem firmy

Květiny Givelo s logem firmy

Na českém trhu startuje nový e-shop s vázanými květinami Givelo.cz, který slibuje dodání květin do 90 minut v rámci celé Prahy. E-shop funguje od letošního března a aktuálně ho provozuje firma Goodies, kterou vlastní podnikatelka Natallia Mičková. Ta je zároveň manželkou Michala Mičky, zakladatele skupiny Incomming ventures, která investuje do e-commerce projektů.

Natallia Mičková, která e-shop Givelo vede

Natallia Mičková, která e-shop Givelo vede

Mička skupinu založil v dubnu 2016 spolu s Adamem Kurzokem, který stojí třeba za gastronomickým online konceptem Lunchtime.cz, dnes Zomato. Mička v únoru 2016 odešel z brněnské investiční skupiny DRFG, kde byl místopředsedou představenstva. Skupina Incomming ventures byla společníkem e-shopu Givelo do letošního dubna, nyní s ním však prý není nijak spojená. „Od dubna 2017 Incomming ventures s Givelem žádné spojení nemá. Právě od dubna tedy žádné finance do Givela z Incomming ventures neplynou,“ uvedl pro Retailek Pavel Machajdík z PR agentury ShrtCut.

 Givelo má za cíl stát se lídrem na trhu s online floristikou, která v Česku není příliš rozvinutá. Řezané květiny prodává přes internet například supermarket Rohlik.cz nebo Tesco. Uvázanou kytici si na Givelo lze z denního menu na webu vybrat online přes telefon, tablet nebo počítač a vlastní kurýr ji následně doručí na místo určení. Ceny již uvázaných květin se pohybují od stovek po několik tisíc korun. Projekt nespolupracuje s květinářstvími, nechává si květiny vázat přímo ve firmě. 

Mičková chce cílit hlavně na muže, kteří darují květiny ženám. „Když jsem se přestěhovala do Česka, dostávala jsem pouze květiny, které mi posílali z Běloruska. Pak jsem potkala svého budoucího manžela, který toho o darování květin moc nevěděl. Stálo mě hodně práce a úsilí ho k tomu přivést, ale teď dostávám květiny skoro každý týden. Věřím, že se takhle dá pracovat s většinou mužů, chce to vytrvalost a čas,” řekla Natallia Mičková, která je výkonnou ředitelkou i jednatelkou firmy.