Na český online trh míří nový marketplace Memark

Internetová tržnice Memark dává stejné šance všem a platíte na ní, jen když prodáte.

Memark

Memark je nové tržiště na českém internetu

Zdá se vám, že začít teď s prodejem zboží přes internet je prakticky nemožné? V Česku je největší konkurence v e-shopech v Evropě, na trhu jich máme více než 40.000. Aby e-shop uspěl, potřebuje velký kapitál pro rozjezd, platformu a především marketing. Co ale menší prodejci nebo nováčci? Jak se u nás mohou prosadit oni? Nejen pro ně je řešením marketplace Memark, které v Česku právě startuje. Co to vlastně marketplace je? A jaké jsou jeho výhody?

Online tržnice, která dává stejné šance všem

Lidé to často ani neví, ale s marketplace, přes které může každý prodávat vlastní zboží, se už někdy setkala většina z nich. Vždyť kdo z nás někdy nenakoupil přes Amazon nebo AliExpress? V čem se marketplace liší od klasických e-shopů a proč je výhodný? Obchodník nepotřebuje vlastní platformu, e-shop ani velké investice do marketingu.

Na rozdíl od velkých e-shopů marketplace Memark také nijak nezasahuje do konkurence. Nikdo z prodejců se tak nemusí bát, že by Memark upřednostnil vlastní spotřebiče, knihy nebo módní doplňky před těmi ostatními. Memark sám o sobě nic neprodává, a tak si nepotřebuje vytvářet lepší konkurenční podmínky, dává všem stejnou šanci uspět.

Platíte, jen když prodáte

Zapomeňte na platbu za proklik nebo zobrazení produktu, na Memarku prodejce zaplatí, jen když opravdu prodá zboží. V tom se liší zejména od zbožových vyhledávačů a srovnávačů. Na nich každý může utratit za reklamu a prokliky běžně 20 i 30 % z ceny zboží, na Memarku se platí jen provize z prodeje maximálně 15 %, nejčastěji je to ale 11 %. Pokud si proto někdo zboží jen prohlédne, ale nákup si rozmyslí, nebude to stát prodejce ani korunu.

Jak to funguje? Každý se může jednoduše zaregistrovat a přidat své zboží. Když si je pak někdo koupí, Memark dá prodejci vědět stav platby, ten už pak jen odešle zboží zákazníkovi. Každých 14 dnů pak na účet prodejce budou chodit vydělané peníze.

Memark

Starosti s chodem e-shopu nechte na profících

Snadný výběr, nákup i platba na jedné stránce

Pro nakupující je zase důležitá rychlost, jednoduchost a přehlednost celého nákupu. Nemusí se totiž nikde složitě proklikávat různými e-shopy, tak jako je to na srovnávačích. Na marketplace pohodlně vyberou a koupí knihy, elektroniku, drogerii, oblečení i další věci. Vše najednou zaplatí a pak už se těší, až jim prodejci zboží zašlou.

Starosti s chodem e-shopu nechte na profících

Nikdo nechce řešit reklamace, problémy s nákupem nebo technické potíže.  Profesionální tým zákaznické podpory Memarku se o vše postará. Samostatnému oddělení marketplace mohou prodejci klidně svěřit i marketing, zajistí propagaci v médiích i na sociálních sítích.

Když bude prodávajícímu Česká republika malá, snadno a bezplatně se s Memarkem dostane i na Slovensko. Cíle marketplace nejsou malé, a tak má v plánu další rozšiřování do světa, aktuálně třeba do Maďarska nebo Rumunska.

Prodávejte téměř cokoliv

Od autokosmetiky, až po zubní pastu - na Memarku může uspět téměř všechno. Jaké zboží má největší šanci?

  • knihy, hudba, papírnictví, hračky
  • elektronika, telefony, počítače, domácí spotřebiče
  • oblečení, obuv a kosmetika
  • nábytek, doplňky, vybavení pro zahrádkáře
  • ruční výtvory, domácí výrobky i umělecká díla

Text je placenou propagací společnosti Merchant Market