Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

„Na festivalu budou zas emoce jak v pitchi“

Pořadatelé srdečně zvou na 2. ročník festivalu hudebních těles z agentur V pitchi fest.

V pitchi crew

V pitchi crew: zleva Pavel Wilhelm Přibyl, Hana Šavrdová, David Suda, Radek Pleha

Proč je váš festival v pitchi?

David Suda: Kdo není v pitchi, jakoby nebyl. Pitche jsou mantrou nejen reklamního průmyslu, ale pozor, není to žádný med. Vítěz slaví, osatní pláčou a pak jen čekají, s jakou „hovadinou“ to někdo vyhrál. Trpí ale i zadavatel, který hledá řešení svého problému a do poslední chvíle trne, jestli to některá z agentur přinese. Tendrují i produkce, režiséři chrlí treatmenty. Jsou ale i tací, kteří tendrování milují. Je to drill, je to sport, je to koníček. Dáte do toho všechno a přitom je i dost možné, že to děláte zadarmo. A všechny tyhle emoce můžete mít na tomto festivalu v pitchi. Pobavit se s kámošema z branže, které jste tak dlouho neviděli a běžící tendry na pár hodin zastavit.

Je to už druhý ročník. Znamená to, že se první ročník povedl?

David Suda: Je to tak. Vyšli jsme z něj pouze s odřenými laloky, kocovinou a spoustou pozitivních ohlasů. První ročník měl skvělou atmosféru. Přesně takovou, jakou sliboval jeho podtitul. Vše v míru a lásce. Navíc organizace i letošního ročníku je díky příjemné komunikaci se všemi zapojenými zábavná.

Je festival jenom pro lidi z agentur?

Hana Šavrdová: Festival je zaměřený především na reklamní branži. Ta se ale rozhodně netýká jen agentur. Zveme produkce i klienty. Prostě všechny, které tohle téma pobavilo. Nebo ty, kteří dlouho neviděli známé z jiných agentur. Takže idální místo pro mezifiremní či firemní sraz. Naše agentura si kupříkladu udělá teambuilding na baru.

Kdo si může na festivalu zahrát?

Hana Šavrdová: Všimli jsme si, že téměř v každé agentuře má někdo nějakou kapelu. Když jsme si začali psát seznam, vyšel nám z toho buď jeden velký letní festival nebo vydatná série malých. Zvolili jsme druhou variantu a z festivalu udělali raději dlouhodobý koncept. Kapely to jsou různorodé a vytvoří velice pestrý line up. Letošní festival nabídne funky, rap, metal a elektro.

Co se bude dít kolem?

David Suda: Loni se s námi do programu pustili lidi z Drawetc. A spolupráce proběhne i nyní. Můžete se těšit na super origoš fotostěnu, kterou kolem vás budou živě kreslit jejich ilustrátoři. Co by to bylo za mejdan, z kterýho si nemůžete odnést pořádnou dávku selfíček, že?

Jak by se měl na tento největší letošní pitch člověk obléci?

Hana Šavrdová: Vyžadovat dress code nás nenapadlo. Ale je to dobrý nápad. Náš korporát v pitchi je černobílý. To je jednoduché zadání. Určitě něco ve skříni vyhrabete. Hlavní je ale dorazit ve čtvrtek 19. 10. do klubovny 2. patro! Vidíme se!

V pitchi crew

V pitchi crew: zleva Radek Pleha, Pavel Wilhelm Přibyl, Hana Šavrdová, David Suda