Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Na generálního ředitele ČT se přihlásilo 36 lidí, 4 vyřazeni kvůli formalitám

Přihlásili se i sportovní redaktor ČT Ondřej Zamazal či bývalí redaktoři ČT Šíma, Prorok a Potužník.

  • ČTK
  • 23. 08. 2011 21:26

Do prvního kola volby generálního ředitele České televize (ČT) postupuje po otevření obálek s projekty 32 kandidátů z 36, kteří se včera mezi 9. a 16. hodinou na Kavčích horách přihlásili. „Bohužel jsme museli vyřadit čtyři uchazeče, neboť nesplnili požadavky zadávací dokumentace výběrového řízení,“ uvedl dnes předseda Rady ČT Milan Uhde.

Vyřazenými jsou Jiří Pechanz, Tomáš Kopečný, Michal Vostřez a Petr Čunderlík.

Podle předsedy Rady ČT vyřazení kandidáti nedodali například koncept rozvoje České televize nebo doklad o uzavřeném vysokoškolském vzdělaní. Podrobnosti budou zveřejněny ve středu v notářské zprávě, dodal Uhde.

Ve středu převezmou členové Rady ČT přihlášky postoupivších kandidátů. Ty obsahují strukturovaný životopis, úvahu na téma Moje osobní motivace k výkonu funkce generálního ředitele ČT a koncepci dalšího rozvoje a fungování ČT jako televize veřejné služby.

Nástupce Jiřího Janečka, který se rozhodl ke konci srpna odejít ze zdravotních důvodů, vybere rada 21. září. Ještě předtím, ve středu 7. září, zúží Rada ČT počet kandidátů na pět.

Do tendru se přihlásil například bývalý šéf Novy Petr Dvořák, výkonný ředitel hudební TV Óčko Hynek Chudárek, šéfdramaturgyně vývoje nových pořadů ČT Alena Müllerová nebo někdejší šéf projektu digitální TV Barrandov Radomír Pekárek. Přihlášku podali i výkonný ředitel ČT 24 Roman Bradáč a šéfdramaturgyně Centra publicistiky, dokumentaristiky a vzdělávání ČT Jana Škopková.

Jedním z uchazečů je i bývalý generální ředitel vydavatelství Economia Michal Klíma, marketingový ředitel pražského dopravního podniku Jan Svoboda a přihlásil se i producent Fero Fenič. Dále na seznamu figurují bývalí redaktoři ČT Milan Šíma, Roman Prorok nebo Jiří František Potužník.

Janeček stál v čele veřejnoprávní ČT osm let. Své rozhodnutí odejít oznámil letos v červnu. Svůj rezignační dopis Janeček na popud části rady uložil u notáře, který ho na konci srpna radě doručí. Své rozhodnutí tak již nemůže vzít zpět. V mezidobí mezi rezignací Janečka a zvolením nového ředitele bude televizi řídit statutární zástupce a vedoucí kanceláře generálního ředitele Vladimír Karmazín.

Seznam kandidátů na nového generálního ředitele ČT

1. Jan Svoboda
2. Roman Bradáč
3. Jiří Uher
4. Radomír Šimek
5. Milan Šíma
6. Petr Bakus
7. Vratislav Rakouš
8. Alena Müllerová
9. Hynek Chudárek
10. Radoslav Štědroň
11. Lukáš Glaser
12. Jan Vyčítal
13. Petr Soukup
14. David Holý
15. Jan Vít
16. Roman Prorok
17. Jiří F. Potužník
18. Rostislav Senjuk
19. Radomír Pekárek
20. Jiří Franc
21. Petr Dvořák
22. Martin Vadas
23. Michal Klíma
24. Luděk Pištěk
25. Nataša Slavíková
26. Michal Korol
27. Jana Škopková
28. František Fenič
29. Tomáš Kouřim
30. Ondřej Zamazal
31. Stanislav Vaněk
32. Jan Vávra

Zdroj: Česká televize