Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Na letošních cenách Promax se ČT a místní MTV utkají o nejlepší českou znělku

Česká televize byla nominována ve třech, československá MTV z rodiny Novy ve dvou z celkem 51 kategorií.

České barvy budou letos ve finále evropských cen PromaxBDA hájit veřejnoprávní Česká televize a komerční Nova, respektive její místní verze hudební televize MTV.

Soutěž Promax, obdoba filmových Oscarů pro oblast audiovize (elektronických médií), má letos 51 kategorií, Česká televize byla nominována ve třech, česká MTV ve dvou.

ČT zaujala svou image kampaní a znělkami loňského konceptu Rok dítěte, rovněž tak vizitkami soutěžících k taneční show známých tváří StarDance. Z dílny televize Nova to byl zaváděcí spot ke startu hudebního kanálu MTV v České republice a na Slovensku a znělka ranního hudebního bloku MTV Budíček.

Znělka k Budíčku a ta k Roku dítěte se dokonce potkali v kategorii nejlepší staniční znělky. Výsledek této kategorie tak ukáže, zda si Evropa víc z Česka cení grafiky televize veřejnoprávní, nebo komerční. A zda se čeští grafici i letos prosadí v evropské konkurenci – ve zmíněné kategorii je celkem 7 nominací.

České nominace na PromaxBDA Europe 2011 [kompletní seznam v PDF]

  • Best television image campaign: Rok dítěte v České televizi (ČT)
  • Best entertainment/music/variety/comedy promo: StarDance VIP vizitky (ČT)
  • Best use of an original music composition in a promo: MTV image spot (Nova)
  • Best on-air ident (in-house): MTV Budíček (Nova), Rok dítěte v České televizi (ČT)

Nova ke svým dvěma nominacím zveřejnila následující podrobnosti, Česká televize zatím své nominace oficiálně neoznamovala.

MTV Image spot

Zaváděcí spot ke startu hudebního kanálu MTV v České republice a na Slovensku. Ve potu se MTV představuje nejen jako kanál, kde může divák najít hudbu, ale také pořady o životním stylu, adrenalinové sporty, informace o multimediích, zábavu a reality show. Diváci mohli spot vidět i na televizních obrazovkách TV NOVA v listopadu 2009. Jednalo se o první výrobu kreativního oddělení TV NOVA pro hudební kanál MTV.

Koncept: Patrik Kettner, Michal Pacina
Hudba: Patrik Kettner, Marian Balata

MTV Budíček

Znělka ranního hudebního bloku výtvarníka Milana Malíka se stylizovanými budíčky-roboty vznikala společně s dalšími znělkami hudebních bloků MTV (MTV Budíček, MTV Chillout Zone, MTV Menu, MTV Urban, MTV Hits, MTV Go!) a jedná se o první znělky programových bloků od českých výtvarníků pro MTV. Tyto znělky se staly přirozenou součástí grafického setu vysílání české a slovenské mutace MTV.

Koncept, grafický návrh: Milan Malík
Hudba: Marian Balata
Supervize: Radovan Černý