Začali 1. března 2004, teď si Reportéři ČT připomněli 15 let své existence. Hodně sil do dalších let!

Na podzim přijde nová televize War svět válek

Mediální skupina Leoše Pohla chystá tematický kanál o vojenství a současných válkách.

Československá filmová společnost, kterou ovládá Leoš Pohl a jež už provozuje stanice CS Film, CS Mini, Horor film KinoSvět a portál Film Popular, připravuje další televizní program. Ponese název War svět válek a odstartovat má letos na přelomu září a října. Od rady pro vysílání už dostala licenci pro satelit a kabel, šířit se bude také v sítích IPTV, a to v Česku i na Slovensku. Slibuje široké spektrum pořadů z oblasti vojenství. Vysílat bude v češtině a ve slovenštině. První měsíce vysílání mají přinést české premiéry dokumentárních pořadů jak tuzemských, tak z USA, Ruska, Velké Británie, Francie a Německa. Během noci – od první do šesté ranní hodiny – půjdou pořady bez komentáře.

Logo chystané stanice War svět válek

Logo chystané stanice War svět válek

“Našemu novému programu rozhodně nepůjde jen o války a bitvy a o jejich politické příčiny a důsledky, ale o celý svět vojenství jako takový. To znamená, že se zaměří například na současné armády, vojenskou techniku a související vědecký výzkum, na terorismus či špionáž, ale i na to, co vojáci jedí, když nevaří nebo co si oblékají a v čem jezdí. V neposlední řadě dojde i na historii a konspirační teorie,“ přibližuje novu stanici Leoš Pohl.

“Nemůžeme se tvářit, že nevíme nic o víc než šedesáti současných lokálních válečných konfliktech, ve kterých už zemřely dva miliony lidí, a že v pěti oblastech svět splňuje parametry vzniku globálního konfliktu, že nezaznamenáváme zvyšující se počet teroristických útoků a že nic netušíme o skrytých hybridních válkách. War svět válek nebude tyto problémy lakovat na růžovo. Naopak – bude na ně upozorňovat a varovat před možnými důsledky. A protože jde o domácí televizní stanici, budeme dbát o to, aby česká a slovenská stopa byla velmi silná, s důrazem na hrdinství, čest a vlastenectví. Ne nadarmo startujeme tuto stanici v předvečer možného vzniku evropské armády. Do budoucna se rovněž zaměříme na vojenství související se středoevropským prostorem,” přibližuje Pohl.