Na podzim přijde nová televize War svět válek

Mediální skupina Leoše Pohla chystá tematický kanál o vojenství a současných válkách.

Československá filmová společnost, kterou ovládá Leoš Pohl a jež už provozuje stanice CS Film, CS Mini, Horor film KinoSvět a portál Film Popular, připravuje další televizní program. Ponese název War svět válek a odstartovat má letos na přelomu září a října. Od rady pro vysílání už dostala licenci pro satelit a kabel, šířit se bude také v sítích IPTV, a to v Česku i na Slovensku. Slibuje široké spektrum pořadů z oblasti vojenství. Vysílat bude v češtině a ve slovenštině. První měsíce vysílání mají přinést české premiéry dokumentárních pořadů jak tuzemských, tak z USA, Ruska, Velké Británie, Francie a Německa. Během noci – od první do šesté ranní hodiny - půjdou pořady bez komentáře.

Logo chystané stanice War svět válek

Logo chystané stanice War svět válek

„Našemu novému programu rozhodně nepůjde jen o války a bitvy a o jejich politické příčiny a důsledky, ale o celý svět vojenství jako takový. To znamená, že se zaměří například na současné armády, vojenskou techniku a související vědecký výzkum, na terorismus či špionáž, ale i na to, co vojáci jedí, když nevaří nebo co si oblékají a v čem jezdí. V neposlední řadě dojde i na historii a konspirační teorie,“ přibližuje novu stanici Leoš Pohl.

„Nemůžeme se tvářit, že nevíme nic o víc než šedesáti současných lokálních válečných konfliktech, ve kterých už zemřely dva miliony lidí, a že v pěti oblastech svět splňuje parametry vzniku globálního konfliktu, že nezaznamenáváme zvyšující se počet teroristických útoků a že nic netušíme o skrytých hybridních válkách. War svět válek nebude tyto problémy lakovat na růžovo. Naopak - bude na ně upozorňovat a varovat před možnými důsledky. A protože jde o domácí televizní stanici, budeme dbát o to, aby česká a slovenská stopa byla velmi silná, s důrazem na hrdinství, čest a vlastenectví. Ne nadarmo startujeme tuto stanici v předvečer možného vzniku evropské armády. Do budoucna se rovněž zaměříme na vojenství související se středoevropským prostorem,“ přibližuje Pohl.