Na Hájích se předělává obchodní centrum, otevřel tam rozšířený Albert

Název Galaxie, jenž neslo i loni zrušené multikino, zaniká. Přichází Obchodní centrum Háje.

Obchodní centrum Háje: nadhled

Obchodní centrum Háje: nadhled

Obchodní centrum Háje: náměstí

Obchodní centrum Háje: náměstí

Obchodní centrum Háje: exteriér od vestibulu metra

Obchodní centrum Háje: exteriér od vestibulu metra

Obchodní centrum Háje: vstup do interiéru z náměstí

Obchodní centrum Háje: vstup do interiéru z náměstí

Obchodní centrum Háje: jižní fasáda

Obchodní centrum Háje: jižní fasáda

Po Obchodním centru Opatovská se na pražském Jižním Městě otvírá další nákupní komplex. Místostarosta Prahy 11 Ondřej Prokop oznámil ve středu 4. března opětovné zahájení provozu Obchodního centra Háje v areálu tamější stejnojmenné stanice metra. Správcem centra je společnost Opidum Reality Tomáše Vágnera, vlastníkem potom společnost Arkalycká, kterou prostřednictvím firmy V. J. Rott vlastní Jan Suk, Jan Soukup, Jan Mikš, Josef Vágner a Vratislav Pšenička. Centrum dosud neslo název Galaxie, ale ten už se používat nebude.

„Přestavba, revitalizace a zatraktivnění celého okolí stanice metra Háje je už několik let jeden z klíčových projektů v naší cestě za modernějším Jižním Městem,“ uvádí Prokop, který se zároveň zmiňuje o problémech s vykupováním jednotlivých pozemků a revitalizací veřejných prostor. „Stanice metra a jejich okolí tak 30 let chátraly a nebyly udržovány či modernizovány, jak by si zasloužily,“ doplňuje.

V části obchodního centra, která byla zbourána a znovu vystavěna, otevřela zrekonstruovaná prodejna řetězce Albert. Jeho prodejní plocha se rozšířila z 850 na 1.140 metrů čtverečních a zahrnuje tradiční pekárnu, obsluhovaný úsek nebo nabídku rychlého občerstvení Fresh Bistro. I díky vybavení pak prodejna dostala vzdušnější a prostornější vzhled. „Použili jsme kombinaci vysokého a nízkého chladicího zařízení a vysokých a nízkých regálů pro suchý sortiment,“ upřesňuje Radek Halama, manažer Albertu pro formát supermarketů. Pro Háje využil Albert svůj takzvaný městský koncept. Ten letos po rekonstrukci plánuje zavést do další dvacítky hypermarketů i supermarketů, a do modernizace investovat miliardy korun.

V další části komplexu na Hájích prošla proměnou pobočka drogerie Rossmann, i ta je nyní větší a modernější. Jako jeden z prvních nových nájemců se v obchodním centru objevily Libeřské lahůdky a přemístěná, zmodernizovaná pobočka ČSOB. Dalšími novými nájemci mají být Cestovní kancelář Nubis, Knihy Dobrovský nebo servis a prodejna mobilních telefonů Mobileko. Vrátí se textil Kik nebo Železářství a domácí potřeby Rasa. Nebude chybět Pepco. V místě původní asijské restaurace se otevře nová.

Obyvatelé Hájů přišli loni v září o vlastní kino. Multiplex Galaxie s devíti sály otevřený začátkem milénia se rozhodl provozovatel řetězce Cinema City uzavřít. Úsilí nasměroval do megaplexu na nedalekém Chodově. Budova Galaxie je nyní využívaná částečně pro kancelářské účely, „kinočást“ už půl rok stojí bez využití.