Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Na ředitele rozhlasu bude kandidovat i Konvalina

Miroslav Konvalina před časem řídil Radiožurnál, pak dělal pro americkou ambasádu, teď je píárista a konzultant monitoringu Newton Media.

Miroslav Konvalina

Miroslav Konvalina

O pozici generálního ředitele Českého rozhlasu se hodlá ucházet Miroslav Konvalina, někdejší ředitel Radiožurnálu, nejposlouchanější stanice veřejnoprávního rádia. Sdělil to Médiáři. „Řada rozhlasáků současných i bývalých, kteří mě znají, mě vyzvala, abych to podal, a protože se mi snad docela povedl projekt, tak jsem se rozhodl. Třeba by rozhlas mohl mít ředitele, kterého pozná posluchač po hlase,“ prohlásil. Za své priority označil „návrat důvěru v regiony“, „posílení veřejné služby“ a „peníze do tolik programu, méně do kapes rozvětveného managementu“.

Konvalina nedávno nastoupil do monitoringu Newton Media jako „výrazná PR osobnost“, jako seniorní konzultant se zabývá PR, marketingem a podporou obchodu. Radiožurnál řídil v letech 2006 až 2007, ke konci roku 2008 odešel z rozhlasu. Poté vedl Americké centrum při ambasádě USA v Praze, následně nastoupil do tiskového odboru ministerstva spravedlnosti. V 90. letech také byl v tiskovém odboru ministerstva průmyslu.

Konvalina je dalším veřejně potvrzeným kandidátským jménem před uzávěrkou přihlášek, jež nastane ve středu 9. prosince. Prvním je prozatímní ředitel rozhlasu Karel Zýka. Ten rozhodnutí kandidovat na řádného ředitele oznámil prostřednictvím webu Borovan.cz. Druhým pak bývalý předseda Unie svobody Jan Ruml, který svou kandidaturu potvrdil sobotním Lidovým novinám.

Nový ředitel veřejnoprávního rádia by měl být zvolen do 3. února, tedy podle zákona do tří měsíců od konce mandátu předchozího ředitele. Tím byl Peter Duhan, jenž se ke 3. listopadu rozhodl rezignovat.