Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Na východě Čech má od září vysílat nová regionální televize, navazuje na tamní RTA

  • ČTK
  • 22. 05. 2012 06:25

V Královéhradeckém a Pardubickém kraji by měla v září pod názvem Východočeská televize začít vysílat nová regionální televize. Čtyřiadvacetihodinový program bude dostupný zdarma a lidé jej budou moci zachytit na běžnou televizní anténu. ČTK to v pondělí řekl ředitel marketingu televize Aleš Javůrek. Na východě Čech, na rozdíl od jiných krajů, zatím regionální televize pokrývající celý region není.

Držitelem vysílací licence Východočeské televize je společnost s ručením omezeným Bydžov z Nového Bydžova, kterou rovným dílem vlastní Libor Tobišek z Kobylice a Anna Švecová z Chlumce nad Cidlinou. Firma licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání získala v květnu na dobu 12 let. Provozovatelem televize bude společnost VČTV, kterou vlastní bydžovská firma.

Studio bude mít televize na hradeckém letišti v prostorech uvolněných regionální televizi RTA, která zanikla v únoru. „V tomto týdnu došlo k uzavření smlouvy na dodávky televizní technologie a dohodám s původními zaměstnanci televize RTA,“ uvedli majitelé licence. Program bude televize digitálně šířit z vysílačů Krásné a Černá hora.

Televize divákům podle Javůrka přinese celodenní program informačně – zábavního charakteru. Půjde například o aktuální regionální zpravodajství či dokumenty. Bližší informace o televizi a programu mají být zveřejněny na tiskové konferenci 31. května pod Kunětickou horou.