Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Náborové video McDonald’s je po statisících zhlédnutí smazané z YouTube

Ještě o víkendu McDonald’s využil motivy z videa k další své propagaci, v pondělí ale video zmizelo.

Z videoserveru YouTube zmizelo video, které v uplynulých dnech pobavilo řadu lidí – náborový klip McDonald’s, virální hit masově sdílený na Facebooku, zaznamenal kolem dvou set tisíc zhlédnutí. Nyní už není na YouTube k dispozici, na kanálu nazvaném LMCHRM postupně smazána všechna předtím nahraná videa. Šlo o náborové klipy nejen McDonald’s, ale i dalších společností.

Kanál LMCHRM je prázdný

Kanál LMCHRM je prázdný

Kanál zřejmě obsluhovala jedna z divizí společnosti LMC, která provozuje pracovní portál Jobs.cz. Ta pro McDonald’s vytvořila kariérní stránky, jejichž součástí bylo dosud i zmíněné video. Nyní není dostupné údajně kvůli autorským právům, které si nárokuje někdo jiný.

Kariérní stránky McDonald's na serveru LMC

Kariérní stránky McDonald's na serveru LMC

Že jde o kanál provozovatele Jobs.cz, naznačili diskutující na Médiáři, když poukázali na to, že LMCHRM je zkratka LMC HR Marketing. LMC to oficiálně nepotvrdila, ale ani nepopřela. „Naším oficiálním kanálem na YouTube je lmcnews,“ odepsal Médiáři mluvčí firmy Tomáš Ervín Dombrovský. Na opakovaný dotaz, zda firmě patří také kanál LMCHRM, neodpověděl.

Video si vysloužilo parodie, hlášky jako „teď jedeme číze“ nebo „zapomněla jsi na okurku“ zlidověly, společnost Pandemic začala vyrábět trička s motivy z klipu. Společnost McDonald’s neplánované popularity videa ještě o víkendu využila v pozvánce na zvýhodněnou akci do své provozovny v centru Prahy.

Inzerát McDonald's pracoval s motivy z videa

Inzerát McDonald's pracoval s motivy z videa

V pondělí ale video z YouTube zmizelo. Odstranění videa glosoval jeden z uživatelů YouTube slovy „udělali jste si strašnou hambu“. Klip lze stále přehrát na videoserveru Stream.cz, kde zaznamenal už 300 tisíc zhlédnutí. I na YouTube je k nalezení jeho kopie.

Komentář k vyčištění kanálu LMCHRM

Komentář k vyčištění kanálu LMCHRM

Dodatek, 10.55: Mluvčí českého McDonald’s Drahomíra Jiráková dnes pro Lidovky.cz potvrdila, že video dělala firma LMC. Médiáři minulý týden odmítla tuto informaci podat. „Děkujeme za zájem, ale tuto informaci nesdělujeme,“ odepsala na opakovaný dotaz ve středu 23. ledna.