Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Nakafe do agentur přišli studenti i konkurence

Nakafe v Comtechu

Pro hosty agentury Comtech_Can byla připravena i přehlídka výrobků značky, pro níž agentura pracuje: nejnovější mercedesy

Nakafe v Aetně

Nakafe se chodilo také v Brně: v Aetně přivítali 24 hostů, které vyvedli i na terasu do jarní přírody

Nakafe v Ogilvy & Mather

Pražská Ogilvy naplnila oba turnusy, agenturou prošlo šedesát návštěvníků

Nakafe v Leo Burnett

V Leo Burnett promluvil k návštěvníkům mimo jiné kreativní ředitel Martin Mareš

Asociace komunikačních agentur (AKA) už potřetí pozvala do členských agentur studenty a zájemce. Letos se zúčastnilo 16 agentur, do nichž zavítalo 450 návštěvníků. „Na tento údaj se ale nedá úplně spolehnout. To je počet registrací v registračním systému. Přitom je znám případ, kdy na místo dorazil dvojnásobek registrovaných účastníků,“ upozorňuje výkonný předseda AKA Marek Hlavica. I když celkový počet návštěvníků nepřesáhl loňskou pětistovku, počet zájemců na jednu agenturu podle Hlavici stoupl a některé agentury měly „vyprodáno“.

Mezi návštěvníky agentur i letos, jako obvykle, převažovali studenti, ale nechyběli ani zaměstnanci od konkurence. „Od této naší aktivity se nedá očekávat nějaký hromadný nábor. Je to dlouhodobý nástroj popularizace oboru. To, že i někteří profesionálové chtějí nahlédnout pod pokličku konkurence, nevadí,“ míní Hlavica.