Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Náklady na výstavbu brněnského studia České televize mohou klesnout až na 350 milionů Kč

Nové televizní studio by mělo do léta 2013 vyrůst na pozemcích v Brně-Líšni, které Česká televize koupila od Zetoru.

  • ČTK
  • 23. 11. 2011 12:30
Milan Uhde a další radní ČT

Milan Uhde (vpravo) s kolegy zvolili v září ředitelem České televize bývalého šéfa Novy Petra Dvořáka. Foto: Ivana Dvorská, Médiář.cz

Náklady na výstavbu nového brněnského studia České televize klesnou z plánovaných 600 milionů korun na zhruba 350 až 400 milionů Kč. Na dnešním výjezdním zasedání Rady ČT v Brně to řekl předseda rady Milan Uhde a potvrdil generální ředitel televize Petr Dvořák.

Podle nich dojde k úpravě projektu studia. Jednou ze změn je, že původně plánovaný ateliér má být vystavěn levněji. „Členové rady to přijali s velkým uspokojením,“ řekl Uhde. Podle něj částka klesne na zhruba 350 milionů Kč. Dvořák uvedl, že studio by mělo vyjít na 350 až 400 milionů Kč, přesná čísla se ještě budou dolaďovat.

Nové brněnské studio by mělo stát na pozemcích v Brně-Líšni, které ČT koupila od Zetoru. Stavba by měla být hotova do léta 2013. Původně se hovořilo o ceně mezi 600 až 750 miliony Kč. Na stavbu bylo vydáno územní rozhodnutí. Stavební povolení na studio je podle Uhdeho už vydáno, mělo by být doručeno ČT během několika dní.

Příští rok má ČT vypsat tendr na dodavatele stavby. Studio by mělo začít vyrábět v polovině roku 2014.

Projekt plánů na stavbu nového brněnského studia už se v minulosti několikrát ocitl v ohrožení. O pozastavení projektu kvůli vysokým nákladům hlasovala v červenci Rada ČT, návrh ale neprošel.

Studio v Brně se stalo i jedním z témat předvolební kampaně před volbou generálního ředitele televize, jímž se v září stal bývalý šéf Novy Petr Dvořák.