Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Nákupní centrum Citypark Jihlava projde přestavbou za sto milionů

Citypark Jihlava

Citypark Jihlava

Citypark Jihlava

Citypark Jihlava

Citypark Jihlava: foodcourt

Citypark Jihlava: foodcourt

Citypark Jihlava: foodcourt

Citypark Jihlava: foodcourt

Citypark Jihlava, jediné nákupní centrum na Vysočině, čeká letos výrazná proměna. Skupina CPI Property Group, která centrum vlastní, slibuje nové značky nebo prosklený panoramatický výtah napříč čtyřmi patry, od parkingu až na horní nákupní pasáž, s výhledem na okolí. „Na úpravy a modernizaci jihlavského centra jsme vyčlenili více než 100 milionů Kč,“ uvádí Petr Brabec, vedoucí asset managementu nákupních center CPI Property Group. Přestavba začala v dubnu. „Dokončena by měla být na podzim letošního roku,“ doplňuje ředitelka centra Eva Blažková.

Modernizací projde zejména interiér centra. „Už probíhá úprava pasáže, následovat bude stávající foodcourt a zásadní změnou projde i restaurační zóna. Ta po proměně bude nabízet 260 míst k sezení, což je zhruba o 60 víc než dosud. Celý jídelní prostor se také významně prosvětlí a bude rozdělen na dílčí zóny, aby poskytoval víc soukromí při jídle. V souladu s přáními zákazníků a světovými trendy také v těchto místech přibude zeleň“, vyjmenovává Aleš Navrátil, asset manažer CPI Property Group. Komfort při nakupování by měly zlepšit i nové záchody v 1. podzemním podlaží, stávající budou rekonstruovány. 

K celkovému oživení centra přispívají i samotní nájemci. „Své obchody přesunou a upraví Dm drogerie, Pepco, House, z menších jednotek pak O2, Fortuna nebo Geco. Nové prostory chystají také A3 Sport nebo Tescoma,“ vyjmenováv Navrátil. „Marks & Spencer v listopadu nahradí jiná velká módní značka, jejíž plocha bude po Albertu druhou největší v rámci celého Cityparku,“ nebyl zatím konkrétní. Citypark Jihlava si letos připomíná 11 let své existence a aktuálně nabízí 113 obchodních jednotek.